Ázerbajdžán přestal dovážet drůbeží výrobky z České republiky do Finska

(MENAFN – AzerNews) Ayya Lamahamed

Ázerbájdžánská agentura pro výživu a bezpečnost přestala dovážet drůbež a drůbeží výrobky z částí České republiky a Finska, uvedla společnost.

Zákaz je v souladu s varováním Světové zdravotnické organizace před infekčními chorobami zvířat, která se mohou dostat na hranice Ázerbájdžánu z jiných zemí.

Podle organizace byl nejvyšší výskyt ptačí chřipky hlášen v Plesenské oblasti v České republice a ve Ethel-Sumomanské oblasti ve Finsku.

V tomto ohledu společnost uložila dočasná dovozní omezení pro všechny druhy živých ptáků a drůbežích produktů z výše uvedených oblastí.

Mezitím vyzvala Státní celní komisi Ázerbájdžánu, aby přijala vhodná opatření k posílení kontroly nad vozidly přicházejícími a odjíždějícími přes Českou republiku a Finsko.

Agentura dříve uložila dočasný zákaz dovozu drůbeže z částí Bulharska, Koreje, Ukrajiny, Německa, Severního Irska, Polska, Rumunska, Íránu, Švédska, Vietnamu, Iráku, Indie, Walesu, Francie, Velké Británie a Belgie . Ázerbajdžán po varování Světové organizace pro zdraví zvířat.

Ázerbájdžánská agentura pro bezpečnost potravin byla založena v roce 2017 a je ústředním výkonným orgánem, který dohlíží na regulaci norem bezpečnosti potravin, hodnocení rizik, úřední registraci potravin a jejich obalů a vydávání osvědčení o bezpečnosti potravin pro vyvážené potravinářské výrobky. Je odpovědný za ochranu práv spotřebitelů v oblasti bezpečnosti potravin a za ochranu práv zabezpečení potravin na všech úrovních dodavatelského řetězce, komunálního a potravinového řetězce v odvětví výroby potravin, zásobování, balení, skladování, dopravy a obchodu, stravování a služeb. Likvidace a implementace a regulace státní politiky ve výše uvedených oblastech.

MENAFN21022021000195011045ID1101634048

Zřeknutí se odpovědnosti: Společnost Menafn poskytuje informace „tak, jak jsou“, bez jakékoli záruky. Nepřijímáme žádnou odpovědnost ani odpovědnost za přesnost, obsah, obrázky, videa, licence, úplnost, zákonnost nebo autentičnost informací obsažených v tomto článku. Máte-li jakékoli stížnosti nebo problémy s autorskými právy související s tímto článkem, kontaktujte poskytovatele výše.

READ  Letci Vzdušných sil České republiky absolvují letecký výcvik na H-1 u americké námořní pěchoty

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *