„Nejnebezpečnější pták na světě“ se vynoří z oceánu a ohromí přihlížející

„Nejnebezpečnější pták na světě“ se vynoří z oceánu a ohromí přihlížející

Obrovský tvor – některými považovaný za „nejnebezpečnějšího ptáka světa“ – šokoval návštěvníky pláže v zálivu Pingil na severovýchodě Austrálie, když se zvedl z vody a pak se setřásl, uvedla v prohlášení vláda státu Queensland. Nové vydání.

Jmenovaný Kasuár ptákTyčící se nelétavý pták vypadá trochu jako pštros nebo emu a může dorůst až do výšky člověka. Jeden ze tří druhů kasuárů zbývajících na světě, pouze jeden – kasuár jižní – se nachází v Austrálii. Původní stanoviště ptáků zahrnují tropické deštné pralesy severovýchodního Queenslandu, Papuy Nové Guineje, která leží na druhé straně vody od deštných pralesů Queensland, a některé okolní ostrovy.

Kasuár jižní má charakteristický vzhled, queenslandští ekologičtí úředníci popisují jeho výrazné lesklé černé peří, dlouhou hnědou „přilbu“ na vrcholu hlavy a dráp „ve tvaru dýky“ připevněný k nejhlubšímu prstu na každé noze. . Je to nejtěžší pták v Austrálii, přičemž samice váží asi 165 liber a samci váží až 120 liber.

Pozorování v zátoce Pingil bylo nahlášeno australskému ministerstvu životního prostředí a vědy 31. října. Návštěvník nejprve upozornil Nikitu McDowella, jednoho z hostitelů tábora v zátoce Pingil, poté, co zahlédl kasuára plavajícího asi 200 metrů nebo 650 stop od břehu. McDowellová řekla představitelům queenslandské vlády, že se řídila radami místních ošetřovatelů volně žijících živočichů a Queensland Parks and Wildlife Service, aby ptáka sledovali, aby se mohl pohybovat, až bude připraven.

Pozorování kasuára bylo nahlášeno 31. října na jih podél břehů zálivu Pingil Bay v australském státě Queensland úřadům pro ochranu přírody.

Vláda Queenslandu


Řekla: „Šla jsem si uvařit kávu, a když jsem se vrátila, zjistila jsem, že zmizela.“

Kasuáři jsou podle… Knihovna KongresuKdo v popisu „Nejnebezpečnějšího ptáka na světě“ píše, že ačkoliv jsou tvorové mocní, nejsou přehnaně agresivní a útoky jsou vzácné. Ptáci však „dokážou napáchat velké škody“, pokud jsou vyprovokováni, a knihovna poznamenává, že některé útoky v minulosti byly smrtelné.

Kasuár pták Zabila svého majitele Na mužově farmě poblíž Gainesville na Floridě v roce 2019. Úřady tehdy uvedly, že ho pták zřejmě napadl, když přistál v jeho okolí. Domnívají se, že majitel, 75letý Marvin Hagos, na svém pozemku choval kasuary.

I když nemohou létat, kasuáři jsou silní plavci a na souši byli zaznamenáni, jak běhají rychlostí až 31 mil za hodinu. V Austrálii vláda prohlásila, že kasuár jižní je důležitým přispěvatelem do ekosystémů deštných pralesů, rozptyluje semena stromů deštného pralesa a dodává, že některá z těchto semen jsou příliš velká na to, aby je mohl spolknout a distribuovat jakýkoli jiný živočich.

Tyčící se stvoření šokovalo návštěvníky tábora Bingil Bay, když se zvedlo z vody, než nakonec samo opustilo oblast.

Vláda Queenslandu


„Jižní skupina kasuárů je uvedena jako ohrožená podle zákona o ochraně přírody z roku 1992 a je důležité, aby zraněné, zraněné nebo osiřelé kasuáry byly hlášeny QPWS,“ uvedl v prohlášení o Bingilovi důstojník pro divokou zvěř Stephen Clough. Vize vlády Queenslandského zálivu.

„Nejsme si jisti, jak dlouho bylo toto zvíře ve vodě nebo proč plavalo, ale záběry jsou úžasné,“ řekl.

READ  Studie: Asijská města čelí největším environmentálním rizikům

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *