Vzestup Raducanové a Halepové a pád Plíškové a Muguruzaové v Indian Wells

INDIAN WELLS, KALIFORNIE, 11. března (Reuters) – Emma Raducanová, Simona Halepová a Ega Sweetek vypadly z vítězné strany ve třech setbolech, zatímco bývalá světová jednička Karolína Plíšková a Garbine Muguruzaová naštvaly ve druhém kole v Indian Wells. v pátek.

Vítězství Radocana 6-1 3-6 6-1 je prvním vítězstvím Británie na okruhu WTA 1000, protože chtějí, aby se jejich sezóna vrátila do starých kolejí poté, co spadla ve druhém kole na Australian Open a kvůli zranění odstoupila z Guadalajary.

Šampionka US Open se dostala do války v poušti jižní Kalifornie a hrála téměř bezchybný tenis, aby získala první set, než Garciaová tvrdě zasáhla ve druhém.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Po výměně brejků k zahájení rozhodujícího setu Raducanu vyhrál posledních pět her a získal výhru za slunečného dne na Court One.

„Je skvělé být zpět a je úžasné, že jsem zde poprvé vyhrál v poušti,“ řekl 19letý Radokano v rozhovoru na hřišti před davem fanoušků.

„Doufám, že se vrátím na mnoho let.“

Výhra Halepové 6-2, 4-6, 6-2 nad Jekatěrinou Alexandrovovou sledovala podobnou trajektorii, protože dvojnásobná hlavní šampionka přeskočila první set, ve druhém narazila na odpor a ve třetím mu unikla.

„Vždy je těžké hrát první zápas na turnaji a je to velmi těžká soutěž,“ řekla Halepová, která nyní vede 3:2 v jejich vzájemných zápasech.

„Ale jsem rád, že se mi podařilo vyhrát. V tuto chvíli je to důležité.“

Swiateková potřebovala čas, aby našla své podání v zápase proti Ukrajince Anhelině Kalininové, ale jakmile se jí to podařilo, třetí nasazená proklouzla do třetího kola s vítězstvím 5-7, 6-0, 6-1.

Halepová a Swatik svým vítězstvím zůstávají na cestě k potenciálnímu semifinálovému střetu.

READ  District Girls Soccer: Cooper, Flyers porazili Melrose - Brainerd Dispatch

V nejdivočejším zápase a dosud největším zmatku na turnaji se Muguruzaová ujala vedení 6-0 3-0 nad Alisson Riske, než se Američanka strhujícím způsobem vrátila a vyhrála 0-6, 6-3, 6-1.

Tímto vítězstvím získala 31letá Risk své 10. vítězství v kariéře nad hráčem z top 10 a třetí v pěti zápasech proti dvojnásobnému mistru Španělska na majoru.

„Po prvním setu už to nemohlo být horší,“ řekla Risk ve svém soudním rozhovoru.

„Takže když se můžu pokusit získat dva míče na hřišti, mohli bychom se někam dostat. Snažil jsem se to tam udržet. Už jsem s Garbine párkrát hrál a vždycky to byl boj.“

A v dalším velkém překvapení dne zaskočila v utkání, které trvalo dvě a půl hodiny, dobře sloužící Danka Kovinic Plíškovou 2-6, 7-5, 6-4.

Zápas byl prvním, který Plíšková, letos osmá na světě, po vyřazení Češky se zlomenou rukou.

Vypadly Švýcarka Belinda Bencicová a Ukrajinka Elina Svitolina, postoupily Američanka Coco Gauffová a veteránka Angelique Kerberová.