Producenti nominovaní na Oscara se připojili k obsazení filmu „Nežádoucí věci a lidé“.

Producenti nominovaní na Oscara se připojili k obsazení filmu „Nežádoucí věci a lidé“.

Výroba začala ve stop motion animaci O nechtěných věcech a lidech, na motivy úspěšné knihy originálních a nevšedních pohádek Arnošta Goldflama. Čtyřdílný soubor Pohádek byl vybrán společností MAUR Film (Česká republika) v roce 2015 koprodukčním týmem evropských producentů, který zahrnuje také Artyčok (Slovinsko), ZVVIKS (Slovinsko) a Vivement Lundi! (Francie).

Partnerství vzniklo díky pravidelné účasti vedoucích ateliérů Martina Vandase, Jorge Krasnohorského, Jean-Françoise Le Curie a Kolja Saxeda na Středoevropském a východoevropském animačním fóru jako pořadatelé, školitelé workshopů a účastníci. Po rozvíjení vztahů a sdílení znalostí v oboru v průběhu let partneři vytvořili úplnou paritu ve své spolupráci: všechny čtyři společnosti mají stejný podíl v oblastech společné výroby, práv a distribuce.

O nechtěných věcech a lidech Hovoří o tragédiích a odolnosti života: Příběh otevírá bolestivé téma smrti, ale také ukazuje, jak společně strávený čas, sdílení příběhů a empatie pomáhají překonat ty nejtěžší chvíle. Antologie přistoupí k těmto okamžikům s laskavostí, porozuměním a dobrou náladou, protože podtrhuje sílu vyprávění – zejména proto, že je prospěšná dětem.

O nechtěných věcech a lidech

Projekt byl od počátku koncipován pro loutkovou animaci, s cílem výtvarného stylu stále v dosahu malých diváků. Každý producent má s touto technologií bohaté zkušenosti: Vandas (MAUR) produkoval oceněný krátký film dívka (2019) Vítěz Student Academy Award 2019 a nominace na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. Le Corre (Vivement Lundi!) byl také nominován na Oscara Nezapomeň (2019).

Producenti mají bohaté zkušenosti i s hranými filmy, včetně utéct (Vivement Lundi!, 2021), nominovaný na tři evropské filmové ceny a vítěz Grand Prix Annecy Cristal a Animation Is Film; průchod (MAUR, 2021), který získal zvláštní uznání v soutěži Annecy and Audience Award na Animation Is Film; A bílé plastové nebe (Artichoke, 2022), poháněný Eurimages.

Na oceňovaném animovaném krátkém filmu pracoval slovinský ZVVIKS Sbohem – rozloučení (2016) a produkoval úspěšnou dětskou sérii Stop-Motion koya (2011-2019). O nechtěných věcech a lidech Půjde o první stop motion v historii slovinské animace.

O nechtěných věcech a lidech

O nechtěných věcech a lidech

O nechtěných věcech a lidech Objevuje se jako sourozenci Tom (čtyři), Susan (8) a Derek (10), kteří poprvé od babiččiny smrti tráví víkend v domě svého dědečka. Dětem se po babičce stýská, zvlášť když přijde večer a není komu vyprávět pohádku před spaním. Dědeček, který je spisovatel, nemá náladu na příběhy. Se ztrátou lásky přišel i o múzu. Susan se rozhodne vzít věci do svých rukou: vezme prababiččino sombrero a pomocí své představivosti přenese všechny do světa kouzel. S každým příběhem se každý člen rodiny učí přijmout myšlenku, že babička je navždy pryč. Nebo je to skutečně tak?

READ  Kiss Potvrzuje vůbec poslední skotský koncert Road's End Tour v Glasgow

75minutový film je rozdělen do čtyř částí. Rámeček filmu „Matchbox“ (pracovní název) byl produkován ve Francii Jean-Claude Rosickem (Čtyři oči estrus) z textu Blandine Jet. První pohádka před spaním „The Orphans“ (WT) o dětech zachráněných hrdinskými kočkami vznikla v České republice a režíroval ji David Súkup, který adaptoval Goldflamův příběh s Markem Krallem a Peterem Krajčičem. Druhý příběh, „Old Apple Heart“ (WT), se promění v divoká zvířata, která pronásledují mladé chlapce opuštěným sadem a režírují ho Patrick Bash a Martin Smatana (papírový drak), upravený z Pašše a vyrobený na Slovensku. Třetím příběhem je „Yesterday’s Newspaper“ (WT), který je o osamělém dědečkovi, který se učí létat, v režii Leona Widmara (Sbohem – rozloučení), upravené autory Kaja Balog a Maja Kretschnik.

Včerejší noviny se začaly vyrábět ve Slovinsku na konci listopadu a jejich vydání je naplánováno na 135 dní, přičemž 20 dní blokování bude probíhat současně na dvou scénách spolu s postprodukcí. Aardman alum Julia Peguet je hlavní animátorkou projektu ZVVIKS a Patricia Ortiz Martinez je uměleckou ředitelkou.

Film získal podporu od Creative Europe MEDIA i regionálních a národních filmových fondů ve všech producentských zemích. Dva vysílatelé (Česká televize, RTV Slovinsko) jsou již přihlášeni, distributoři kin (úroveň K – Tine Klint) jsou potvrzeni a francouzský distributor má za sebou premiéru. Projekt vyhrál CEE Animation Forum 2018 a byl uveden na Cartoon Movie 2019, za což získal cenu Eurimages Co-Production Development Award.

O nechtěných věcech a lidech Premiéra se očekává v roce 2024.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *