Pivovar Matuška otevírá svoji první hospodu v Dejvicích

První pražská hospoda provozovaná rodinou Matuškových vyroste v přízemí nově zrekonstruované radnice Dejvická.

Vedení Prahy 6 objekt kompletně zrekonstruovalo a prostřednictvím výběrového řízení vybralo dalšího nájemce v přízemí.

Nový nájemce nabídl nejvyšší cenu za pronájem, což bylo jediné hodnotící kritérium. Přitom jde o velmi zajímavý koncept restaurace. Jan Lasina, místostarosta Prahy 6 (Stan), řekl, že ačkoli není na Praze 6 nový, určitě pomůže rozšířit současnou nabídku gastronomických služeb v regionu.

Dům, který už několik let chátrá a v posledních měsících prošel rozsáhlou veřejnou rekonstrukcí, se nachází na křižovatce ulic Dejvická a Bubenečská poblíž stanice metra Hradčanská.

Městská část od začátku věřila, že přízemí domu bude pro provozovnu restauračního typu.

„Byly dokončeny generální opravy a prostor je připraven k další renovaci. Instalovat by se měla pouze soukromá kuchyňská zařízení, ale v opačném případě budou nájemci měnit prostory pro klienty podle svého vkusu,“ komentuje Zdeněk Hořánek (STAN).

Očekává se, že restaurace začne fungovat v příštích několika měsících. Matuška slibuje vytvoření prostoru s jednoduchým designem a mladistvou energií.

TProjekt má podporu spolumajitele a hlavního pivovaru v pivovaru Adam Matushka; Poběží to s kuchaři Petrem Tyrichterem a Bohumilem Spěvákem, spolumajiteli oblíbeného karlínského bistra.

O Matušce

Pivovar Matuška vznikl 13. dubna 2003, na Velikonoční neděli, v den, kdy byla uvařena první várka speciálního tmavého piva.

Sestavení tohoto mikropivovaru trvalo dva roky. Jeho zakladatel Martin Matushka, sládek od roku 1981, to dokázal jen díky morální a finanční podpoře všech členů jeho rodiny a také s vědomím, že jeho syn Adam bude pokračovat v rodinné pivovarnické tradici.

Matuška je ručně vyráběné pivo vařené bez cukru, sirupu nebo chmelových výtažků, pouze s vodou, ječmenem, chmelem, kvasnicemi a odvarem z pyré, což je proces, který vyžaduje spoustu času a energie, ale dává našemu pivu mnohem plnější texturu.

READ  Letuška a Čad se stěhují do Kalifornie, aby získali daňový kredit

Všechna piva Matuška jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná a zachovávají si čerstvost, jako by byla vytržena přímo z pozdního sklepa; Stejně jako spousta kvasinek s vysokým obsahem vitamínu B a další věci, které jsou dobré pro vaše zdraví.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.