Ministr obrany: Někteří afghánští překladatelé, které Čečensko nepřijalo, měli spojení s Talibanem

Český ministr obrany Lubomar Mednar odmítl kritiku, že vláda neudělala dost pro vyhoštění všech afghánských překladatelů, kteří pomáhali českým jednotkám v Afghánistánu, s odvoláním na zprávy o některých vazbách na Taliban. Zpráva byla ve středu zveřejněna v dlouhém rozhovoru na webových stránkách ministerstva obrany, ve kterém pan Mednar přerušil mlčení o pokračujícím pokusu o útěk.

Ministr obrany uvedl, že ne všichni překladatelé měli zájem o azyl v České republice a že by si někteří místo toho vybrali Spojené státy nebo Tádžikistán. Ti, kteří v Čečensku hledali azyl a prošli bezpečnostní kontrolou, pak kontaktovali české úřady. Pan Mednar nechtěl zveřejnit podrobnosti o tom, kolik translátorů bylo dosud odvezeno do České republiky, ale řekl, že proces je stále utajován.

Někteří opoziční politici a členové iniciativy kritizovali Zachraňte tlumočníky (kromě překladatelů) za to, že vidí příliš málo a příliš pomalu snahu české vlády poskytnout azyl Afghánistánu, což pomohlo české armádě. .

READ  Češi a Slováci cílí na neočkované za Rakouskem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *