Běžci šampionů patří mezi 21 zabitých na mrazivém Ultramaratonu v Číně

Mnoho čínských běžců bylo vybráno z řad 21 mrtvých v severozápadní Číně Když je v sobotu zasáhlo mrazivé chladné počasí během ultramaratonu.

Huang Gwangjun, který zvítězil v maratonu mužů pro sluchově postižené běžce na národní paralympiádě v roce 2019, byl podle státních médií mezi mrtvými, stejně jako šampión tramvaje Liang Jing.

Jen několik hodin po závodě ve vysoké nadmořské výšce v sobotu odpoledne běžci podle státní zpravodajské agentury Xinhua zachytili chladný, mrazivý déšť a nárazový vítr v lese žlutého kamene poblíž města Baiyin.

Úředníci nyní čelí vzteku z nedostatku pohotovostního plánování.

„Proč vláda nepřečetla předpověď počasí a neposoudila rizika?“ Jeden komentátor napsal na čínská sociální média. „Jedná se o katastrofu způsobenou člověkem. Kde jsou pohotovostní plány, i když je nepředvídatelné počasí?“

Ve dnech před závodem varovala místní pobočka Národního informačního střediska včasného varování před studeným a silným větrem.

Záchranáři pracují na místě, kde účastníky závodu zabila hořká zima.
Záchranáři použili drony k tepelnému zobrazování, radarové detektory a demoliční zařízení k hledání přeživších.
Přes Reuters

Ale žena, která pracovala s organizátorem závodu, Gansu Shengjing Sports Culture Development Co. „Řekl, že v den závodu nebyly žádné známky nepříznivého počasí, uvádí Beijing News, kterou vlastní vláda města Pekingu.

Někteří soutěžící také uvedli, že byli překvapeni výrazným poklesem teploty v okrese Jingtai, který v sobotu kromě větru na mrazu zaznamenal minimum 43 stupňů Fahrenheita.

Den před závodem bylo velmi teplo, a přestože předpověď počasí naznačovala, že v sobotu bude v Baiyinu mírný vítr a déšť, všichni si mysleli, že bude mírný. Na severozápadě Číny je sucho, řekl Mao Shuji agentuře Reuters.

Řekla, že byla asi 14 mil daleko, když se počasí zhoršilo.

Po extrémně chladném počasí je muž léčen v nemocnici v okrese Jingtai.
Účastník závodu je léčen v nemocnici v Jingtai.
Přes Reuters

„Déšť byl stále silnější,“ řekl Mao.

Ale kvůli minulým zkušenostem s podchlazením se rozhodla otočit.

Řekla: „Nejprve jsem pocítila malou lítost. Myslela jsem si, že to mohla být jen projíždějící sprcha, ale když jsem později viděl okny hotelového pokoje silný vítr a déšť, měl jsem velké štěstí, že jsem se rozhodl.“

READ  Její právník uvedl, že 13letá dívka lhala o učitelce francouzštiny, která byla později sťata

Podle příspěvků na sociálních médiích někteří běžci trpěli podchlazením a ztratili cestu při silném větru a silném dešti.

Záchranáři vstupují na místo nehody a hledají přeživší.
Záchranáři pátrali po běžcích, kteří zabloudili při silném větru a přívalovém dešti.
AP

Státní média uvedla, že bylo vysláno asi 1200 záchranářů – pomocí termovizních dronů, radarových detektorů a demoličního vybavení – na záchranu konkurentů.

Videozáznamy ukázaly záchranáře v zimních bundách, jak v temné noci prohledávali závod elektrickými světly přes strmé kopce a úzké uličky.

Do neděle bylo potvrzeno 151 běžců.

Vláda se zavázala provést úplné vyšetřování okolností, které vedly k úmrtí 21 lidí.

S dráty

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *