Obyvatelka České republiky Nikisa se připojuje do tábora Harambee Starlets

Harambee Stars získaly morální vzpruhu s příchodem záložníka Marjolein Nykesa před jejich dvounohou kvalifikací ženského Afrického poháru národů (WAFCON) proti Botswaně.

Keňa ve středu hostí na národním stadionu Nyayo v Nairobi Botswanu, odveta se odehraje 5. prosince v Gaborone.

Nekesa, který v Česku hraje za SK Slavia Praha, přijel do země v pátek ráno a zúčastnil se večerního tréninku v přístavbě Kasarany.

A dodal: „Tým se dobře rozvíjí a jsou přítomni profesionální hráči. Na další zápas ve středu je velké očekávání, i když je pracovní den. Doufáme, že hráč č. 12 přijede v hojném počtu, aby nás podpořil.“ protože jsme vždy na mysli.“ „Musí,“ řekl trenér Harambee Starlets Belden Odimba.

K pátku se kempu zúčastnilo pouze 22 hráčů z 29 povolaných do provizorního kádru.

Nekisa byl zařazen do provizorního kádru, aby se v prvním kole kvalifikace utkal s Nezdolnými lvicemi z Kamerunu, ale kvůli zranění nemohl odcestovat.

Nekesa byla v UEFA Women’s League Champions League v dobré formě za Slavii Praha, když 12. října dvakrát skórovala při působivé výhře 5:0 nad Olimpií Cluj. Toto vítězství jim zajistilo kvalifikaci do skupinové fáze s působivým souhrnem 11:0. .

Slavia hraje ve skupině B spolu s Olympique Lyonnais (Francie), Brann (Norsko) a St. Pölten (Rakousko).

V sezóně 2022/23, která skončila letos v květnu, skončila jako nejlepší střelkyně se 14 góly v české ženské Premier League, protože Slavia byla korunována mistryní.

Dalšími hráči, kteří se ještě nezapojili do kempu, jsou brankář Anedi Kundu (NIS Atromito), obránci Phoebe Awiti (Gokulam Kerala), Dorcas Chicope (Sirens of Gryvana), Vivian Nasaka (Hakari Jojospor) a Inez Mhango (Farul Constanta), hráčka Midline . Cynthia Chiluatso (Crivbass Women) a útočnice Mwanalema Adam (Hakari Gogo Sport), Genetrix Chikangwa (Beijing Jingtian), Teresa Ingesha (Hyundai Steel RA) a Violet Nangala (AMLFF Laayoune).

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *