NASA a SpaceX Delay Crew-4 startují k Mezinárodní vesmírné stanici

Astronauti SpaceX Crew-4 NASA se účastní školení v ústředí SpaceX v Hawthorne v Kalifornii. Zleva doprava: astronaut NASA a specialistka na mise SpaceX Crew-4 Jessica Watkins; Astronaut NASA a pilot SpaceX Crew-4 Robert „Bob“ Hines; Astronaut NASA a velitel SpaceX Crew-4 Kjell Lindgren; Astronautka ESA (Evropská kosmická agentura) a specialistka na misi Crew-4 Samantha Cristoforetti z Itálie. kredit: NASA

Kontrola připravenosti k letu pro NASA‚s SpaceX Mise Crew-4 k Mezinárodní vesmírné stanici skončila a týmy postupují ke startu v sobotu 23. dubna v 5:26 EDT ze startovacího komplexu 39A Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Úprava data poskytuje týmům mise čas na dokončení konečného předběžného zpracování mise Crew-4 po vypuštění mise Axiom 1 (Ax-1) na vesmírnou stanici 8. dubna.

Steve Stitch, ředitel programu komerční posádky NASA

Steve Stitch, ředitel programu Commercial Crew v Kennedy Space Center, se účastní kontroly letové připravenosti mise SpaceX Crew-4 agentury na floridském kosmodromu dne 15. dubna 2022. Účastnili se i mezinárodní partneři. Manažeři mise NASA a SpaceX FRR se sešli, aby potvrdili, že raketa SpaceX Falcon 9 a kosmická loď Crew Dragon jsou připraveny ke startu. Crew-4 má odstartovat k Mezinárodní vesmírné stanici z Kennedy Launch Complex 39A 23. dubna 2022 jako součást programu komerčních posádek NASA. Raketa Falcon 9 a kosmická loď Crew Dragon mají odstartovat v 5:26 EDT. Poděkování: NASA/Kim Shevlet

Týmy mise nadále monitorují operační plány s probíhajícími aktivitami vesmírné stanice, včetně nadcházejících výstupů do vesmíru a návratu členů posádky Ax-1. Předpověď počasí zůstává kontrolním prvkem pro zajištění bezpečného zotavení a startů pro mise posádky. Datum Crew-4 také nabízí tři po sobě jdoucí příležitosti spuštění se zálohami v neděli 24. dubna a v pondělí 25. dubna.

Kathy Luders je zástupkyní ředitele ředitelství vesmírných operací NASA

Kathy Luders, přidružená administrátorka, Ředitelství vesmírných operací, ústředí NASA, se účastní kontroly letové připravenosti mise SpaceX Crew-4 agentury v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě dne 15. dubna 2022. Kredit: NASA

Kontrola letové připravenosti agentury byla provedena v pátek 15. dubna v Kennedy. Přezkum se zaměřil na připravenost systému přepravy posádky SpaceX, Mezinárodní vesmírné stanice a jejích mezinárodních partnerů k podpoře letu, a také certifikaci připravenosti k letu.

READ  Vědci poprvé pěstují rostliny v měsíční půdě: „Všechno vyklíčilo“

Let Crew-4 dopraví astronauty NASA, jako je Jill Lindgren, velitelka mise, Robert Haynes, pilot, a Jessica Watkins, specialistka mise a astronautka ESA Samantha Cristoforetti, která bude sloužit jako specialistka mise, na vesmírnou stanici pro vědeckou průzkumnou misi. . Astronauti poletí s novou kosmickou lodí Crew Dragon s názvem Freedom na palubě osvědčené rakety Falcon 9.

Astronauti z posádky 3 odstartují u pobřeží Floridy po krátké dodávce s posádkou-4 na vesmírné stanici.

Dorazil na startovací komplex 39A Kennedyho vesmírného střediska poté, co provedl let ze zpracovatelského zařízení SpaceX na nedaleké vesmírné stanici Cape Canaveral na Floridě. Poté, co je Dragon spojen s raketou SpaceX Falcon 9, nosná raketa vzlétne na plošinu a bude zvednuta do vertikální startovací polohy.

Kosmická loď SpaceX Crew Dragon se blíží k Mezinárodní vesmírné stanici

Na tomto obrázku se kosmická loď SpaceX Crew Dragon přibližuje k Mezinárodní vesmírné stanici, aby se mohla připojit. Poděkování: NASA/SpaceX

Před návratem na Zemi na podzim roku 2022 stráví posádka několik měsíců vědou a údržbou na palubě orbitální laboratoře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.