Vědci nazývají Omicron „nejzmutovanějším virem, jaký jsme kdy viděli“. Proč je toto důležité?

Omikronová varianta pro COVID-19 je nejnovější „proměnnou vzbuzující obavy“ identifikovanou Světovou zdravotnickou organizací. (Oli Scarfe/AFP přes Getty Images)

O omikronové variantě COVID-19, která se začala šířit po celém světě a byla několikrát detekována zde ve Spojených státech, toho ještě mnoho nevíme. Může způsobit různé příznaky Na obecné závěry je ale příliš brzy. Zatím také není jasné, zda je obcházení ochrany vakcínou lepší než předchozí varianty.

Ale je tu jedna věc, kterou stále slýcháme od vědců, kteří se blíže podívali na verzi viru Omicron: skutečně je zmutovaný.

„Toto je pravděpodobně nejvíce zmutovaný virus, jaký jsme kdy viděli,“ řekl Alex Segal. Zprávy CBS. Sigal vede tým výzkumníků, kteří se snaží dozvědět více o omikronu.

Lawrence Young, virolog z University of Warwick, popsal Omicron jako „nejzmutovanější verzi viru, jakou jsme kdy viděli“, včetně potenciálně znepokojivých změn, které jsme u stejného viru nikdy předtím neviděli.

Více mutací nemusí nutně dělat virus nebezpečnějším. „V zásadě, Mutace mohou působit i proti soběJesse Bloom, evoluční biolog ze Seattlu, řekl New York Times.

Ale viry, stejně jako jiné organismy, se postupem času vyvíjejí, aby zvýšily své šance na přežití. Silnější virus je samozřejmě pro nás lidi obecně špatnou zprávou. To je důvod, proč jsou vědci zpočátku znepokojeni, když vidí vysoce zmutovaný virus.

Z mnoha omikronových mutací se asi 30 nachází v části viru zvané spike protein. To vědce znepokojuje, protože to může ovlivnit, jak moc je proměnná přenosná.

READ  Tým „vytrvalosti“ NASA vedou ženy a vědci z menšinových skupin

Sharon Peacock, která vedla genetické sekvenování COVID-19 v Británii na University of Cambridge, uvedla, že dosavadní údaje naznačují, že nová varianta obsahuje mutace „v souladu se zlepšenou přenositelností“, ale uvedla, že „význam mnoha mutací je stále ne.“ laskavost „.

Ale vědci, kteří se na to podívali blíže, také poznamenali, že omikron postrádá některé mutace vyvolané delta, díky nimž je vysoce nakažlivý. Existuje možnost, že delta varianta, v současnosti dominantní kmen v USA, je přenosnější než omikron, takže omikron nemusí nikdy vzlétnout.

„To je opravdu velká otázka. Víte, když dojde na populaci, která má delty, budou soutěžit nebo ne?“ řekl Robert Gary, virolog z Tulane University. CNN.

Kromě mutací, které činí omikron nakažlivějším, vědci zkoumají také jakékoli mutace, které by mohly způsobit závažnější onemocnění nebo se snadněji vyhnout vakcínám.

„V současné době neexistují žádné informace, které by naznačovaly, že symptomy spojené s omikronem jsou odlišné od symptomů jiných variant,“ uvedla WHO. Řekla, že neexistují žádné důkazy – zatím – že vakcíny, testy a léčba COVID jsou proti omikronu méně účinné.

Někteří odborníci tvrdí, že všechny mutace Omicron mohou znamenat, že výrobci vakcín budou možná muset své produkty v určitém okamžiku přizpůsobit. To se ještě uvidí.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.