Německá žena uvězněná za to, že odvezla svého syna do Sýrie, aby se připojil k ISIS

Německá žena uvězněná za to, že odvezla svého syna do Sýrie, aby se připojil k ISIS

Rozhovor: Ministr investic řekl: „Vztah Řecka a Saúdské Arábie je více než vynikající“

RIJÁD: Návštěva saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmána je pro Řecko velkou ctí, která upevní již tak „excelentní“ bilaterální vztahy, řekl Arab News řecký ministr pro rozvoj a investice Adonis Georgiades.

„Jsme hluboce poctěni, že se Jeho královská Výsost Mohammed bin Salmán rozhodl navštívit Řecko jako svou první cestu do země EU od roku 2018,“ řekl před úterním příletem korunního prince do Atén.

Cílem návštěvy je navázat na již tak silné vazby mezi oběma zeměmi, které zahrnují politiku, ekonomiku, obchod, investice, obranu, bezpečnost, kulturu a cestovní ruch.

„Tato (návštěva) je pro Řecko velmi důležitá a pro náš vztah velmi důležitá, protože ctíme a obdivujeme jeho vedení a vizi pro Saúdskou Arábii a způsob, jakým království postupuje do nové éry lidstva v oblasti obnovitelné energie a nových technologií,“ řekl Georgiades.

„Opravdu si myslím, že Jeho Veličenstvo je silný vůdce a jeho rozhodnutí být zde, musím znovu říci, je pro nás velmi, velmi důležité. Úroveň vztahů mezi Řeckem a Saúdskou Arábií je více než vynikající. A co chceme dosáhneme toho, že vysoká úroveň našeho vztahu v obraně a politice, svým způsobem obecně, bude (simulována) po ekonomické stránce.“

Georgiadis v rozhovoru pro Arab News by Zoom z Atén řekl, že je přesvědčen, že řecké společnosti a investoři přijdou hrát významnou roli ve vývoji NEOM – nového saúdskoarabského chytrého města, které se formuje na pobřeží Rudého moře a jednoho z několika GIGA- projekty zahájené v rámci programu From the Kingdom’s Vision 2030 pro sociální reformu a ekonomickou diverzifikaci.

Nejde jen o projekt související s ekonomickým růstem. Toto je projekt o novém věku lidstva na planetě Zemi s udržitelným růstem, respektem k životnímu prostředí a využitím špičkových technologií ke zlepšení lidské životní úrovně a blahobytu,“ řekl Georgiadis.

READ  Hanna Season 3: Ray Liotta z týmu Goodfellas se připojil k roli nového padoucha

„Jsem si jistý, že mnoho řeckých společností bude mít zájem zúčastnit se tohoto mega projektu NEOM a být jeho součástí.“

Georgiadis zdůraznil stále těsnější diplomatické, bezpečnostní a obchodní vztahy mezi oběma zeměmi a potvrdil, že korunní princ a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis podepíší několik nových memorand o porozumění na zvláštní ceremonii v Muzeu Akropolis v Aténách.

Světoznámé Archeologické muzeum, které bylo otevřeno pro veřejnost v roce 2009, uchovává artefakty z doby bronzové, římské a byzantské artefakty objevené na místě Akropole, nejcennějších starožitností a národních památek.

Uspořádání autogramiády na tomto místě bude symbolické.

„To se ještě nikdy nestalo,“ řekl Georgiades Arab News. Nikdy jsme v Muzeu Akropole nepodepsali memorandum o porozumění s žádnou jinou zemí na světě. A toto je jen (vzkaz) od našeho premiéra Saúdské Arábii, abychom ukázali, jak cítíme, že jste pro nás něčím velmi výjimečným.“

Georgiades podepíše memoranda o porozumění o investicích a obchodu. Budeme mít také jeden v obranném, high-tech a námořním sektoru. A pak samozřejmě velmi důležité memorandum o porozumění o kulturní a mezikulturní výměně. (My) budeme mít velmi pěknou párty v naší Akropoli.“

V roce 2020 činila hodnota řeckého vývozu do Saúdské Arábie 339,04 milionu USD, zatímco jeho dovoz z království činil 620,57 milionu USD, podle databáze mezinárodního obchodu OSN (Comtrade).

Na podporu bilaterálních investic Rada saúdskoarabských komor loni v září podepsala memorandum o porozumění za účelem zřízení saúdsko-řecké obchodní rady.

„Jsem velmi spokojený se založením Saúdsko-řecké obchodní rady,“ řekl Georgiades. „Jsem poctěn, že mám dva velmi důležité lidi z Řecka a Království, vůdce této organizace, ze Saúdské Arábie, paní Lubnu Olayan.“

Spolu s řeckým podnikatelem a investorem Aquiliasem Constantakopoulosem je Olayan spolupředsedou saúdskoarabské řecké obchodní společnosti Cosel.

Georgiadis dodal: „Rodina Olayanů je skutečným přítelem naší země. V Řecku investují od 70. let. Zůstali s Řeckem ve všech našich těžkých časech. Vážíme si této rodiny, opravdových přátel a velmi důležitých investorů. Jsem hrdý a poctěn, že se setkali a spolupracovali se mnou.

READ  Kde se natáčel film Outlander? STARZ nikdy neřekl pravdu o Ridge Fraserovi

„Myslím, že skutečnost, že se tito důležití lidé rozhodli stát se vůdci organizace, ukazuje úroveň odhodlání a ambicí, které máme při provádění všech těchto projektů a navazování skutečného přátelství a spolupráce mezi našimi dvěma velkými zeměmi.“

Georgiades uvedl, že je přesvědčen, že brzy budou oznámeny další dohody a partnerství, „od obnovitelných zdrojů energie po zemědělství, zabezpečení potravin a pokročilé technologie“, a že existuje „velmi vysoký potenciál v odvětví cestovního ruchu a lodní dopravy“.

Loni v prosinci obě země podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti námořní dopravy s cílem rozvíjet komerční námořní navigaci, zvýšit pohyb obchodních lodí a podpořit obchod.

V březnu Saúdská Arábie a Řecko podepsaly memorandum o porozumění, které připravuje cestu pro inovace v oblasti obnovitelných zdrojů energie, včetně zeleného a modrého vodíku, a rozvoj sítě optických kabelů, která propojí data z jihovýchodní Asie se střední Evropou.

„Kabel, kudy získávají spojení Řecka a Evropy se Saúdskou Arábií přes Egypt, je velmi důležitý projekt,“ řekl Georgiades.

„Víte, jak Řecko, tak Saúdská Arábie sdílejí jedinečnou pozici pro svůj region – Řecko jako vstupní bod do Evropské unie se sídlem ve Středomoří a Saúdská Arábie jako nejlepší místo, které může sjednotit arabský svět a Blízký východ s Dálným. Východ a Asie.

„Je tedy velmi přirozené, že tyto dobré stránky mohou díky použití pokročilé technologie spojit síly ve prospěch lidstva, globální ekonomiky a své vlastní značky.“

Saudsko-řecké investiční fórum, které se v království konalo 13. března, představilo investiční příležitosti v obou zemích a vyústilo ve stovky bilaterálních obchodních jednání.

Georgiades řekl, že má velká očekávání ohledně saúdsko-řeckých vztahů po návštěvě korunního prince Mohammeda bin Salmána a očekává, že bude následovat několik obchodních dohod.

„Když jsme byli naposledy v Rijádu, proběhlo více než 200 schůzek mezi soukromými společnostmi z Řecka a saúdskými společnostmi. Mnoho (dalších) je následovalo v Aténách.“

READ  Clara McGregor se účastní filmového festivalu v Itálii po boku herce Brendana Frasera

„Takže, víte, výsledky pro (ty) budou do 24 hodin.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *