Architekti Zaha Hadid postaví Metaverse pro realistický a neuznaný stát Liberland

Zaha Hadid Architects (ZHA) se noří do metaverze s plány na vybudování virtuálního světa křivočarých architektonických forem pro skutečný život v Liberlandu, neuznané libertariánské malé zemi mezi Chorvatskem a Srbskem, kterou v roce 2015 oznámil pravicový český aktivista Vet Jedlička.

„Zatímco Liberland Metaverse má vést rozvoj Liberland as Malá, libertariánská země, která bude svým rozsahem fungovat i jako samostatné pole virtuální reality Patrick Schumacher, hlavní inženýr ZHA, uvedl v prohlášení.

Schumacherovou ambicí je stavět „go-to-site pro komunikaci a spolupráci V rámci rozvíjejícího se odvětví webu 3.0, tedy metaverse pro vývojáře metaverse a kódovací ekosystém obecně.“

Součástí Schumacherova lákadla je, že Liberland vyžaduje velké publikum. Podle Jedličky už pro svůj malý stát přijal 700 tisíc žádostí o občanství.

Neuznala však stát Liberland, jehož heslem je „Žít a nechat žít“. Když byla založena, Srbsko a Chorvatsko vydaly prohlášení CNN Jedličkovy plány byly zamítnuty. Srbské ministerstvo zahraničí uvedlo, že plán je „triviálním činem, který nepotřebuje další komentář“.

Jedlička Na žádost Artnet News o komentář okamžitě neodpověděl.

Takže asi nejlepším místem pro jeho vytvoření je internet.

Hlavní plán Liberland Metaverse. Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architects, Londýn.

Schumacher řekl, že se dva body setkají v Liberland Metaverse: Pohlcující internetová technologie, která umožňuje živou spontaneitu v sociálních interakcích a globální ekonomické spolupráci.

„Nejdůležitější měnou pro projekty kryptoplatformy je legitimita v rámci širšího ekosystému.“ a komunita účastníků,“ píše Schumacher.„Proto věříme, že otevřenost a decentralizace Verze metaverse vlastněné komunitou – organizované jako transparentní DAO – vyhrají na projektech centrálních společností. „

Součástí myšlenky je argument proti návrhářům, kteří podle Schumachera nemají správný pohled na prostředí metaverse.

„Vývojáři/umělci videoher nejsou designéři,“ napsal v jednom článku. „Nepatří do oblasti designu, ale do zábavního průmyslu. Metaverse je místo, kde se v nadcházejícím období odehraje spousta architektury a inovací.“

READ  Animovaný film Diplodocus vydává svůj první teaser

„Metaverse je budoucnost internetu a je to architektura, nikoli graf Designéři, kteří navrhnou jeho umístění a prostory.“

Podívejte se na další fotografie Schumacherem navrhovaného Liberland Metaverse níže.

Městská rada v Liberland Metaverse.  Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architects, Londýn

Městská rada v Liberland Metaverse. Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architects, Londýn

DeFi Plaza v Liberland Metaverse.  Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architects, Londýn.

DeFi Plaza v Liberland Metaverse. Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architects, Londýn.

Pohled na náměstí v Liberland Metaverse.  Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architechts, Londýn.

Pohled na náměstí v Liberland Metaverse. Obrázek s laskavým svolením Zaha Hadid Architechts, Londýn.

Následovat Zprávy Artnet v Facebooku:


Chcete zůstat před světem umění? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte nejnovější zprávy, redakční rozhovory a kritické věci, které posouvají konverzaci kupředu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.