Dost toho! Ubuntu se zcela zbaví Snap s 24,04 LTS Naughty Nightingale

Navzdory tomu, že hází velkou váhu za Snap, Ubuntu nadále ztrácí v závodě „univerzálního balení Linuxu“.

Zatímco všechny druhy distribucí přijímají Fedora Flatpak, Snap Ubuntu je odmítnut dokonce i distribucemi založenými na Ubuntu, jako je Linux Mint a Elementary OS.

Nitrux, vanilla, gLinux a mnoho dalších distribucí opustilo Ubuntu pro Debian a Snap mohl hrát roli v rozhodování.

Toto neustálé odmítání frustrovalo tým Snap, který tvrdě pracoval na tom, aby si lidé Snap oblíbili maskováním aplikací Snap jako pohodlných balíčků.

V nedávné diskusi na UbuntuCon se tedy vedení společnosti Canonical rozhodlo ukončit vývoj Snapu a integrovat jej do jádra Ubuntu.

Po počátečním odporu se některým uživatelům Linuxu začal Snap líbit, stejně jako se pár lidí připojilo k Unity. To je pro nás děsivá situace. Od Ubuntu One po Unity a Mir jsme projekty v minulosti opustili. Můžeme to udělat znovu pro větší dobro.

Vývoj se okamžitě zastavil a začnou se pracovat na oddělení Snapu od Ubuntu. V příštím vydání LTS, 24.04 Naughty Nightingale, nebude po Snapovi ani stopa.

Samozřejmě ne všichni jsou s tímto rozhodnutím spokojeni.

V anonymním příspěvku na Redditu vývojář Snap sdílí:

Snap je řemeslo a my jsme Snap dotáhli k dokonalosti. Pracovali jsme tak tvrdě, že pokud někdo hledá „jak nainstalovat aplikaci xyz na Linux“, stránky Snapcraft jsou první, které navrhují použití balíčků Snap. A nyní jsou naše snahy o Snap ignorovány.

Církevní správa těmto obavám rozumí. Zvažují, že převezmou Snap open source, aby ostatní mohli projekt sledovat a pokračovat ve vývoji, stejně jako Ubuntu Touch a Unity.

Canonical odhalil, že pokud někdo chce vyvinout „Ubuntu Snap Remix“, můžeme dokonce uvažovat o udělení oficiálního statusu chuti.

Nechte toto rozhodnutí každý Fanoušci Snapu jsou v šoku a popírají. Ale rozhodnutí padlo a toto datum se stane součástí historie. Označte datum.

Diskusi a oficiální oznámení si můžete přečíst na stránce níže.


Více FOSS…

READ  Trailer k aktualizaci Monster Hunter 2: Wings of Ruin 1.3.0, Podrobnosti

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *