Ruská kosmická agentura navrhuje umístit jadernou elektrárnu na Mars

Technika

Získejte krátký odkaz

Inženýři tvrdí, že elektrárna by mohla být dodána na Rudou planetu pomocí Zeusu – potenciálního ruského vesmírného remorkéru s jaderným pohonem, který by měl letové zkoušky zahájit v roce 2030.

Specialisté z Arsenal Design Bureau – dceřiné společnosti ruské kosmické agentury Roscosmos se sídlem v Petrohradě, která se specializuje na výrobu kosmických lodí, satelitů a dalších vesmírných technologií – navrhli výstavbu jaderné elektrárny pro budoucí ruskou základnu na Marsu.

Sputnik dokázal identifikovat návrh – který doporučuje použít vyvinuté technologie meziplanetárního remorkéru Zeus pro stacionární jaderný reaktor i pro povrch Marsu.

Podle návrhu Arsenalu by reaktor byl dodán na Rudou planetu na palubu lodi Zeus a plaval by na jejím povrchu pomocí padákového systému. Po přistání bude elektrárna aktivována, aby poskytla energii pro potenciální ruskou základnu na Marsu.

Inženýři navíc říkají, že pokud by byl Zeus nasazen v Lagrangeově bodě mezi Sluncem a Marsem (tj. V bodě ve vesmíru, kde jsou gravitační síly těchto objektů stejně silné), mohly by senzory a vysílače na palubě sloužit jako „vysoká -rychlostní kanál pro přenos informací. „na Zemi z povrchu Marsu a ze sondy obíhající kolem planety.“

Sputnik dříve uvedl, že navrhovaný elektrický pohonný systém megawattové třídy pro projekt Zeus by mu umožnil deaktivovat řídicí systémy nepřátelských kosmických lodí elektromagnetickým pulsem a dokonce jim umožnit střílet lasery.

Návrháři moskevského výzkumného střediska Keldysh také navrhli možnost použít třídu kosmických lodí jako prvek ruské sítě protivzdušné obrany – detekovat cíle z oběžné dráhy a přenášet tyto informace do pozemních raketových systémů.

Rusko staví meziplanetární kosmickou loď s jadernou elektrárnou od roku 2010. V roce 2019 byl koncept kosmické lokomotivy poprvé představen na mezinárodní letecké výstavě MAKS mimo Moskvu, přičemž podrobnější prezentace byla představena na fóru ARMY-2020.

READ  24letý muž dostává kvůli koronaviru transplantaci plic a ledvin

V prosinci loňského roku Roscosmos podepsal smlouvu s Arsenal Design Bureau na 56,5 milionu dolarů za experimentální konstrukční práce společnosti Zeus. Očekává se, že tato práce bude dokončena do roku 2024, a doufá se, že letové zkoušky začnou v roce 2030.

V červnu šéf Roscosmosu Dmitrij Rogozin uvedl, že kromě Marsu mohou být remorkéry Dia zaslány i na jiné planety, včetně Venuše, a dokonce cestovat mimo naši sluneční soustavu, kde mohou hledat mimozemský život.

Roscosmos v posledních letech ohlásil řadu ambiciózních plánů, včetně vybudování první ruské vesmírné stanice od doby, kdy byl Mir vynesen z oběžné dráhy v roce 2001, a plánů řady misí s posádkou a bez posádky na Měsíc a dokonce i potenciální měsíční základny . . Ruský vesmírný program však čelil dvěma hlavním problémům: nedostatku dostatečných finančních prostředků na realizaci některých jeho ambiciózních projektů a koncentrace peněz a další zdroje pro pochybné účely – například probíhající výstavba 250 000 metrů čtverečních Kancelářské centrum vedle legendární chruničevské raketové továrny v Moskvě.

Navzdory dlouhému seznamu vesmírných debutů (včetně prvního satelitu, prvního muže a ženy ve vesmíru, první vesmírné stanice, prvních přistání na Měsíci a Marsu atd.) 3,58 miliardy dolarů Ve svém vesmírném programu v roce 2020 pouze o 260 milionů USD více než Japonsko a méně než Francie (4,04 miliardy USD), Čína (8,85 miliardy USD) a USA (47,69 miliardy USD). Tyto a další faktory opustily zemi, která kdysi měla status astronauta vnímaného jako čínská vesmírná agentura a NASA. hrdý Nejnovější fotografie a snímky jejich toulavých vozidel chodit dovnitř Povrch Marsu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *