Vědecké snímky by měly být obtížnější

Vědecké snímky by měly být obtížnější

Četl jsem spoustu tiskových zpráv o nových vědeckých pracích své práce. Někdy je umění, které s nimi jde, legrační, jako tohle bez omluvy Představujeme fuchsii mikroskopické stvoření Saccorhytus. Někdy evokují svět z minulosti, např Rekonstrukce 100 milionů let starého kraba. Někdy jsou to obrázky Ambiciózní grafika nebo Rušivá práce ve photoshopu. Účel těchto obrázků je zdánlivě stejný – vyzvat lidi, aby klikli na příběh o něčem novém, co jsme ve světě objevili.

Ve čtvrtek jsem při procházení tiskových zpráv uviděl obrázek, který mě zastavil. Na jedné úrovni to byl obrázek krokodýla nilského vystupujícího z vody a ze zubů mu visela polovina kopytníků známých jako impaly. Ale byla to také důmyslná sbírka malovaných částic, grafů a tří neonových čar rozmístěných po vodě, kde byl právě zabit aligátor. Tyto vizuální detaily byly tak nápadné, že jsem při prvním zhlédnutí obrázku málem přehlédl napůl spolknutou impalu, její štíhlé tělo, část obrázku, která obsahovala velká čísla. Bylo to, jako by se aligátor přenesl zpět do 90. let, aby prošel slavným modrozeleným kobercem na mezinárodním letišti v Portlandu. Jasně, chtěl jsem kliknout. Ale obraz také dokázal to, co má dělat velké umění: donutil mě přemýšlet. Chtěl jsem to na triko.

Viděl jsem fotku na webu Phys.org, který shromažďuje zprávy z vědy a techniky. Přikládám tiskovou zprávu,“Studie objasňuje záhadu krokodýlího hemoglobinukterá zdůrazňuje zjištění nové studie v časopise Současná biologie Publikovala ji skupina vědců včetně Jaye F. Storze, evolučního biologa z University of Nebraska-Lincoln. Tiskovou zprávu napsal Scott Schrag, vědecký spisovatel na univerzitě. Ale kdo vytvořil obraz? Když jsem našel fotku v redakci University of Nebraska — Nebraska Today — viděl jsem fotografii: „Shutterstock / Současná biologie / Scott Schrage | Komunikace a marketing na vysoké škole.“ Scott Schrage! úředník A Umělec. Potřeboval jsem s ním mluvit.

READ  NASA sleduje zdroj záhadných rychlých rádiových výbuchů, které vysílají signály zpět na Zemi

Schrage, který o univerzitním výzkumu píše zhruba sedm let, je zodpovědný nejen za psaní o vědeckých pracích, které z univerzity vycházejí, ale také za vyhledávání doprovodných fotografií. Někdy je tato sekundární mise snadná a jde o to, poslat na ni Storze a kolegu Stánek s tučňáky v Zoo Omaha Propagovat nový dokument o vývoji hemoglobinu tučňáků. (Storz se opravdu zajímá o hemoglobin. Jeho tým se dostal do titulků Odchyt nejvýše žijících savcůNe vždy je poblíž tučňák nebo myš ušatá na focení, což znamená, že Schrage musí inovovat.

„Když se brodíte těmito obřími moři textu jako 15- nebo 20stránkový list papíru, objevují se krásné malé ostrůvky vizuálního zapojení,“ řekl mi Scragg s odkazem na infografiku nebo displeje, které jsou často součástí papíru. „Ponořují se do některých technických záležitostí, které přesahují rámec příběhu, který plánuji napsat, ale jsou také, víte, krásné,“ řekl. Schrage tedy začal experimentovat a vytvářel obrazy, které kombinovaly vizuální složky papíru spolu s fotografiemi.

Storz řekl Schrageovi, že se vždy zajímal o záběry aligátorů, které se nacházejí v dokumentech o přírodě: viděl velké plazy číhající pod hladinou, vrhající se z vody a tahání své kořisti pod vodu, aby ji utopili. Tato technika lovu znamenala, že plaz bude muset zadržet dech na mimořádně dlouhou dobu. I víc než hodinu. Krokodýli to dokážou, protože si vyvinuli specializovaný způsob regulace svého hemoglobinu, „mechanismus pomalého uvolňování, který umožňuje krokodýlům efektivně využívat zásoby kyslíku na palubě,“ řekl Stortz Schragovi v tiskové zprávě. (Pro více informací o novém výzkumu byste si měli určitě přečíst Shrajův příběhkterá je obsáhlejší a přesnější než toto.)

Schrage začal hledat fotografie krokodýlů ze zálohy na svou kořist ve vodě. „Tuhle konkrétní fotku jsem si myslel, že je neuvěřitelně podmanivá,“ řekl. „Samozřejmě je to jako smrtelně nebezpečné. Ale je to také trochu kreslené.“ Visící nohy impaly mu připomněly karikatury Toma a Jerryho a to, že ocas visící Tomovi z úst mohl být jediným náznakem, že Jerry má potíže.

READ  Přeruší déšť a vítr v úterý ráno start kosmické lodi NASA PACE?

Na řadu přišly pruhy. „Měl jsem pocit, že potřebuji něco, co by zarámovalo krokodýla,“ řekl Schrag a dodal, že čáry uspořádal tak, aby připomínaly evoluční strom. Přejděte na barevnou paletu 90. let. Jako první přišel na řadu nazelenalý pruh – připomínající barvy Charlotte Hornets, všiml si – pak přišel krémově oranžový pruh a pak dole fuchsiový pruh. Schrage se často snaží zahrnout do fotografií obvyklou červenou barvu University of Nebraska-Lincoln, ale obává se, že v kontextu vodního rybolovu by to mohlo být krvavě červené i na nose. Kromě toho pronásledování aligátora není nutně krvavá lázeň. „Topí se,“ řekl Schrag, „hraje roli smrti ve své kořisti.“ „Víceméně, zvláště u kořisti, jako je impala, ji prostě spolkne.“

Schrage pokryl snímek čísly ze studie: některými diagramy a zobrazeními hemoglobinu emitovaného dávnými předky krokodýlů. Zahrnul také skutečný fylogenetický strom z listu v levém dolním rohu. „Když jsem se na tyhle věci díval, říkal jsem si, no, vypadají jako dětská, primitivní zobrazení krokodýlích zubů,“ řekl Schrag. „Takže jsem si řekl, OK, zahrneme i tu položku.“

Všechny tyto prvky dohromady tvoří zcela nezapomenutelný vědecký obraz. Když jsem se Schrage zeptal, zda se považuje za radikála, ohradil se. Institucionální psaní často přichází s pokyny, mnoha editory a mnoha očima, které chtějí mluvit do toho, co se publikuje. „Ale když jsem dal dohromady takový obrázek,“ řekl, „nechal jsem svou vlajku trochu vlát.“ „Když na to přijde, mám více svobody.“

Scragg řekl, že se cítí šťastný, že pokrývá tento druh výzkumu. Řekl, že rekonstrukce hemoglobinu, který je starý stovky milionů let, zní téměř jako sci-fi. A cítím se šťastný, že jsem narazil na Schrageovu práci a tento konkrétní obrázek, který vypadá jako halucinace pokračující ve vědě – obrázek, který mě přinutil zalapat po dechu, můj skromný hemoglobin se řítil do mého krevního oběhu.

READ  Vědci pěstují lidské mozkové buňky u myší, aby mohli studovat nemoci

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *