Perseverance Rover zachycuje úžasné video vrtulníku letícího na Marsu

šikovnost Vrtulníky Létat na Marsu 4. září 2021.
obrázek: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS (Gif: Gizmodo)

I když kreativita nadále láme vlastní rekordy jako první poháněný a řízený létající stroj Na jiné planetě jsme neměli Má spoustu vizuálních důkazů o svých skutcích. Existují telemetrická data, která vědci z NASA dostávají na Zemi, ale ne tolik ve formě fotografií a videí. Naštěstí NASA nyní ano Vydali ty nejpodrobnější záběry Tak daleko od vynalézavosti v letu.

dva Videa byla pořízena během 13. letu rotorového letadla, který se uskutečnil 4. září. Během 16sekundového letu Ibdaa urazil vodorovně téměř 700 stopA ve výšce 26 poplatkyNS. Ton je sRover Evrance registrovaný Manévry vrtulníku pomocí tdvoukamera Mastcam-Z ze vzdálenosti asi 1000 stop.

„Hodnota Mastcam-Z v těchto videích skutečně září,“ Justin Mackey, zástupce hlavního výzkumníka pro přístroj Mastcam-Z v laboratoři Jet Propulsion Laboratory NASA v jižní Kalifornii, řekl:a NASA tisková zpráva. I na vzdálenost 300 metrů [984 feet] Daleko dostáváme skvělý detailní záběr startu a přistání „pravým okem“ Mastcam-Z. A i když je helikoptéra jen o málo víc než jen tečkou v širokém pohledu pořízeném „levým okem“, dává divákům dobrý pocit z rozsahu prostředí, které Ingenuity zkoumá.

Nedávno museli vědci z NASA naprogramovat inteligenci, aby se pohybovala o něco rychleji, aby kompenzovala tenčí atmosféru na Marsu, když se na planetě mění roční období. Automatizovaný navigační systém vrtulníku Pomocí umělé inteligence neustále měří a opravuje proměnné prostředí, jako je rychlost větru a úroveň země pod ním.

„Je skvělé vidět to ve skutečnosti.“ [automatic correction] Zároveň řekl Havard Gripp, prezident Ingenuity uvolnění. „Zvyšuje přesnost našeho modelování a naše chápání toho, jak lépe ovládat kreativitu.“

Na své třinácté cestě Ingenuity pořídila 10 snímků některých zajímavých skalních výchozů na Zemi jako součást své probíhající průzkumné mise odhodlání. The vytrvalostní rover V podstatě se točí Geologické (spolu s malými-laboratoř)a vynalézavost Poté, co přestanete existovat Jen technická show, teď používá své GPS lety kuriozita horninových sedimentů.

S koncem sluneční konjunkcea během té doby Slunce se zastavilo Komunikace mezi Zemí A Mars, kreativita začne Její cesta zpět na své první letiště. Cesta před námi je dlouhá pro vůz vytrvalosti, ale kde Kreativita je nepřetržitá, nepotřebuje žádné metody.

Více: Vytrvejte v kopání marťanských hornin, které mohou být vulkanické a tvořené vodou

READ  Izraelské údaje ukázaly, že vakcína Pfizer je méně účinná proti infekci Delta, ale chrání před závažnými chorobami

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.