Evropský soud potvrzuje, že český stát vyžaduje předškolní očkování

8. dubna (UPI) – Vrchní soud pro lidská práva v Evropě ve čtvrtek potvrdil příkaz v České republice, který uvádí, že všechny děti musí před zahájením péče o děti podstoupit standardní očkování.

Případ přednesli před Evropský soud pro lidská práva české rodiny, kterým vláda uložila pokutu za to, že nezaočkovaly své děti proti řadě dětských chorob, kterým se dalo předcházet, nebo jejichž dětem bylo zabráněno ve vstupu do školy.

právní Odvolání bylo podáno Před pandemií COVID-19 byla původně očkována proti nemocem, jako je černý kašel, obrna, spalničky, příušnice a zarděnky (MMR).

Ve čtvrtek soud potvrdil rozkaz poměrem hlasů 16 ku jedné.

Soud zdůraznil, že „rozsudek potvrzuje, že při všech rozhodnutích týkajících se dětí musí mít prvořadý význam jejich nejlepší zájem“. Napsal.

„Pokud jde o imunizaci, cílem by měla být ochrana každého dítěte před závažnými nemocemi očkováním nebo imunitou stáda. Lze tedy říci, že česká zdravotní politika je v souladu s nejlepším zájmem dětí, na které se zaměřujeme . “

Soud poznamenal, že česká vláda sledovala legitimní zdravotní problémy prosazováním očkování.

Evropský soud pro lidská práva dodal, že „v České republice existuje obecná zákonná povinnost očkovat děti proti devíti chorobám dobře známým v lékařské vědě“. „Splnění povinnosti nelze fyzicky uložit. Rodičům, kteří to bez dobrého důvodu nedodrží, může být uložena pokuta.“

READ  Pickleball Slam: Roddick, Agassi, McEnroe, Zhang swingující

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *