Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ruská armáda provádí zkušební start ICBM Sarmat

Serhi Heidi (CNN)

Serhiy Haiday, šéf Luhanské oblastní vojenské správy, uvedl, že 80 % území jeho regionu je pod ruskou kontrolou. Pokud Ukrajina nebude klást odpor, úředník řekl: „Rusko se zde určitě nezastaví a bude pokračovat vpřed.“

V rozhovoru s Becky Andersonovou ze CNN z nezveřejněného místa Heidi souhlasila s ruskou charakteristikou, že druhá fáze války začala, ale varovala, že to ještě nebylo „úplné a úplné dobytí“.

„Oni (Rusové) jsou určitě hodně rozmístěni. V mnoha městech jsme postavili naši obranu. Snaží se obklíčit naše síly, děje se tam spousta špatných obchodů… Ale neudělali to.“ měli zatím nějaké úspěchy. Děláme dobře, že ničíme jejich vybavení,“ řekl.

Heyday dodal: „Máme zde velmi nebezpečnou situaci. Celá Luhanská oblast je bombardována. Žádné město není bezpečné… Chápeme, že ruská vláda půjde napřed a zničí vše, co jí stojí v cestě. Takže to, co děláme, je pokus evakuovat všechny co nejvíce.“

Úředník vyzval zbývající civilisty, aby opustili východní oblast Ukrajiny, protože boje zesílily. Řekl, že z 350 tisíc lidí, kteří žili na ukrajinském území Luhansk před válkou, dnes zbývá asi 70 tisíc.

„Většina lidí odjela vlastní dopravou nebo našimi vnitrostátními autobusy nebo našimi dobrovolníky. Nemáme ponětí, kdy budou zřízeny humanitární koridory, ale evakuujeme každý den. Jde o to, že Rusko vždy porušuje dohody. Bombardování pokračuje navzdory tiché hodiny,“ dodal.

Heidi dále uvedla, že bombardování v oblasti probíhá „non-stop“ a ničí elektrickou síť a veškeré zásoby vody. Pro zbývajících 70 000 lidí žije většina v bunkrech, sklepech a krytech.

Řekl: „Toto je v podstatě druhý měsíc, co všichni tito lidé žijí pod zemí. Snažíme se jim poskytnout nějaký druh pomoci, snažíme se jim zajistit hygienu a vodu a zajistit, aby to nedělali. zemřít hlady… Sotva existuje stabilní dodávka plynu, takže situace je velmi zoufalá.“

READ  Bennett odchází do New Yorku a odmítá „neúspěšnou“ protiizraelskou menšinu v americké Sněmovně reprezentantů

Když byl Hedayi požádán, aby přirovnal situaci v Luhansku k obleženému městu Mariupol – které už týdny čelí podobnému osudu – Hedayi řekl: „Pro nás alespoň můžeme získat pomoc a stále můžeme skutečně evakuovat lidi. Ale bombardování pokračuje každý den až do noci a tak je to velmi podobné.Mariupol v tomto ohledu.

Vojenský vládce apeloval na Západ, aby poskytl více vojenského vybavení, které by jim pomohlo bránit nebe a zemi Ukrajiny.

„Potřebujeme letadla, vybavení protivzdušné obrany, spoustu UAV ze Spojených států, dělostřelectvo na velké vzdálenosti a těžkou přesnou palbu,“ řekl. „Myslím, že nedávné události ukázaly, že ruská armáda, která získala tolik chvály, není opravdu připraven na škrábání.“ Není to to, co jsme si mysleli, takže si myslím, že je možné, aby je ukrajinské ozbrojené síly, za předpokladu, že dostanou takový druh vybavení, skutečně porazily.“

Na otázku, jak vidí konec války, Heidi CNN odpověděla, že pravděpodobně dojde k zastavení nepřátelství prostřednictvím politické dohody, ale dodal, že je podle něj těžké Rusům věřit.

Řekl: „Celou dobu lžou. Každý to ví. Nikdo jim nevěří. Každý ví, že dohoda s Ruskem nestojí za papír, na kterém je vytištěna. Rusko je dnes nepřítelem celého světa a nejen Ukrajiny. Jejich ambice sahaly daleko za Ukrajinu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.