Příležitost pomoci ukrajinským uprchlíkům – The Examiner

Phil Hanson Truman Heartland Community Foundation

Prezident Biden minulý týden oznámil, že dalších 800 milionů dolarů ve vojenské pomoci bude posláno Ukrajině na pomoc v boji proti invazním ruským silám, a tento týden požádal o další. Prezident poznamenal, že jeho činy „vyslaly Putinovi nezaměnitelnou zprávu: Nikdy se mu nepodaří zcela ovládnout a okupovat Ukrajinu“.

Jak svět sledoval, ukrajinský lid vzdoroval s takovou nekonečnou vytrvalostí a duchem. Vím, že mohu mluvit za všechny v komunitní nadaci Truman Heartland, když řeknu, že naše srdce jsou s lidmi na Ukrajině a jsme naprosto ohromeni jejich odhodláním.

THCF od začátku této zbytečné války v únoru pomohla držitelům fondů dát více než 37 000 dolarů charitativním organizacím pomáhajícím s ukrajinskou pomocí a financovat tolik potřebné humanitární úsilí pro ty, kteří prchají před násilím. Zatímco prezident a spojenci našeho národa posílají pomoc ukrajinské armádě, příliv místních dodavatelů podpory pro lid Ukrajiny je povzbudivý.

Každý den, který uplyne, je dalším dnem, kterým ukrajinský lid trpí. Jako mnozí z vás se často cítím bezmocný v situacích, jako je tato, kdy je krize naléhavá a nebezpečná. A přestože jsem spoléhal na svou víru, vím, že samotná modlitba ruský vpád nezastaví.

Komunitní nadace Trumana Heartlanda každoročně vyčleňuje skromné ​​množství finančních prostředků, které mohu jako prezident a generální ředitel použít na podporu komunitně zaměřených aktivit, které se objevují v průběhu roku. Takže když jsem dostal žádost o získání finančních prostředků na pomoc na Ukrajině, věděl jsem, že je to příležitost udělat v naší komunitě něco, co by ovlivnilo lidi za našimi hranicemi.

Nadace je hrdá na to, že sponzoruje sbírku od Česko/Slovenského klubu Kansas City na Ukrajině v Memorial Hall Mike Onka v parku Williama Henryho Harrisona na 11520 Putnam Street v Sugar Creek. Akce podtrhne chutě a zvuky východní Evropy. S ochutnávkami piva a vína, živou etnickou hudbou, food trucky a spoustou zábavy to bude jistě velmi úspěšná akce. Vstupenky stojí pouhých 35 dolarů a lze je zakoupit na slavicfest.com/together-ukraine.

READ  Nejhorší slova roku 2021

Agentura OSN pro uprchlíky uvedla, že více než 1,7 milionu lidí se stalo uprchlíky kvůli ruské invazi. Jak už to tak bývá, byly to nejvíce postiženy ženy, děti, marginalizované komunity a chudí lidé. Prostředky získané v nadaci Ukraine Relief Benefits Fundraising Foundation podpoří organizace v České a Slovenské republice poskytující humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům. Podpora může zahrnovat dopravu, lékařské a duševní služby, ubytování, jídlo a oblečení pro záchranu životů, zmírnění utrpení a zachování lidské důstojnosti.

Pokud se cítíte bezmocní, podnikněte kroky a zapojte se, jak jen můžete. Zvu vás, abyste přišli a užili si sbírku na pomoc Ukrajině, přispěli humanitárním organizacím, jako je Člověk v tísni nebo Heart to Heart International, a pokračovali v modlitbě za mír.

Phil Hanson je prezidentem a generálním ředitelem Truman Heartland Community Foundation, veřejné charitativní organizace 501(c)3, která se zavázala zlepšovat komunity v okrese Jackson a okolí prostřednictvím spolupráce se členy komunity a dárci. Pro více informací prosím navštivte www.thcf.org, e-mail [email protected] nebo volejte (816) 836.8189.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *