Pět pohřešovaných lyžařů nalezeno mrtvých ve švýcarských Alpách

Pět pohřešovaných lyžařů nalezeno mrtvých ve švýcarských Alpách

Ve švýcarských Alpách bylo nalezeno pět pohřešovaných lyžařů zavražděných a pokračuje pátrání po šestém členu jejich skupiny, uvedla v pondělí místní policie.

Lyžaři vyrazili v sobotu ráno ze švýcarského střediska Zermatt a zamířili na vesnici Arola přes řadu zasněžených vrcholků.

Příbuzný v sobotu odpoledne informoval záchranné služby, že se skupině švýcarských občanů ve věku 21 až 58 let nepodařilo dostat do vesnice, uvádí se v prohlášení policie regionu Wallis.

Jednomu z lyžařů se asi o hodinu později podařilo zavolat pomoc, což umožnilo záchranářům lokalizovat skupinu poblíž vrcholu Mount Tete Blanche ve výšce asi 11 000 stop, uvedl velitel sil na pondělní tiskové konferenci. Ale drsné povětrnostní podmínky a nebezpečí lavin donutily pátrání přerušit do dalšího dne.

Vedoucí záchranného týmu Christian Varon řekl, že záchranáři „se pokusili o nemožné“. Dodal ale, že „občas se tváří v tvář přírodě člověk musí vzdát“, aby životy záchranářů neohrozil „vážné nebezpečí“.

Pátrací a záchranné práce byly obnoveny v neděli a policie uvedla, že pět těl bylo objeveno kolem 21:20

Pan Faraone řekl, že probíhá vyšetřování, aby se zjistila příčina smrti, ale poznamenal, že lyžaři se v nízkých teplotách „octli ve velmi komplikované situaci“.

Dodal, že povětrnostní podmínky v Zermattu byly „relativně dobré“, když skupina odešla, ale rychle se zhoršily.

„V horách se můžeme pohnout vpřed a všechno se velmi rychle mění,“ dodal.

Sedm turistů zemřelo ve stejné oblasti na jaře roku 2018, když je zastihla bouře a umrzli, uvádí britský Daily Mail. Moderní dokument.

READ  John Kerry čelí výzvám k rezignaci kvůli obvinění z úniku izraelských zpravodajských služeb do Íránu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *