Liga národů: Španělsko drží Česká republika, když se Gavi stává nejmladším střelcem země

Gavi se stal nejmladším střelcem Španělska v historii a Inigo Martinez vstřelil pozdní vyrovnání, když Španělsko v neděli v Lize národů v Praze remizovalo 2:2 s Českou republikou. Gavi skóroval levou nohou nízko v 17 letech 304 dnech a v poločase před přestávkou vyrovnal 1:1. Martinezova hlavička trefila v poslední minutě od břevna čáru a zajistila Španělsku vyrovnání. Češi se ve druhém utkání skupiny ligy „A“ prosadili dvakrát dvěma góly z protiútoku přes Jakuba Peška a Jana Kochtu.

„Většinu času jsme se necítili lépe a nedařilo se nám, jak jsme chtěli,“ řekl trenér La Roja Luis Enrique.

„Chyběla nám plynulost, takže zápas byl opravdu těžký.“

Enrique ve čtvrteční remíze 1:1 s Portugalskem proměnil ve své základní sestavě osm hráčů, své pozice si udrželi pouze brankář Unai Simon, Gavi a Pablo Sarabia.

Jeho muži dominovali po celý zápas, ale byli to domácí, kdo zaznamenal první kop po pouhých čtyřech minutách zápasu.

Vladimír Koval vyrazil do rychlého protiútoku po pravém křídle, našel pohotového hráče Kuchtu, který perfektně pasoval na Peškovu střelu.

Záložník Sparty Praha vstřelil pátý gól ve 12 mezistátních zápasech.

Jaffe vyrovnal tři minuty po zranění v prvním poločase po přihrávce Rodriho, který těžil ze špatného vyrovnání.

Španělsko pokračovalo v tlaku, ale v 66. minutě si hosté znovu vytvořili protiútok, když Václav Černý Kochta poslal přes obranu a útočník napálil míč přes postupujícího Simona.

Náhradníci ve druhém poločase Marco Asensio a Ferran Torres trefili tyč, zatímco Kochta při dalším protiútoku minul knockout.

Minutu před koncem zápasu našel Asensio centr zleva Martineze a obránce Athletic Bilbao trefil branku.

„Od začátku to byl těžký zápas,“ řekl Enrique.

povýšení

„Vytvořili jsme si více šancí, ale hlavně v prvním poločase jsme měli problém hrát proti silnému agresivnímu soupeři se skvělou obranou.“

READ  Náhled: Švýcarsko vs Ghana – předpovědi, týmové zprávy, sestavy

Španělsko se příště utká se Švýcarskem v Ženevě 9. června, zatímco Češi se mají ve stejný den střetnout v Lisabonu s Portugalskem.