Abuja, Nigérie: Ozbrojenci, kteří unesli 287 školáků, tvrdí, že je všechny zabijí, pokud nebude zaplaceno výkupné 622 000 dolarů

Abuja, Nigérie: Ozbrojenci, kteří unesli 287 školáků, tvrdí, že je všechny zabijí, pokud nebude zaplaceno výkupné 622 000 dolarů

Haider Omar/AFP/Getty Images

Škola v Koririze, na snímku z 8. března 2024, kde ozbrojenci unesli více než 250 studentů.


Abuja, Nigérie
CNN

Ozbrojení muži unesli nejméně 287 studentů Nigérie Minulý čtvrtek požadovali výkupné ve výši 1 miliardy nair (621 848 dolarů) a vyhrožovali zabitím všech studentů, pokud jejich požadavky nebudou splněny, řekl ve středu CNN člen místní komunity.

„Volali mi ze skrytého čísla včera (v úterý) odpoledne asi v 16:12 a požadovali jednu miliardu nair (621 848 dolarů) jako výkupné za studenty,“ řekli. [the ultimatum] „Škola bude fungovat pouze tři týdny nebo 20 dní od data, kdy unesli děti, a pokud vláda nic nepodnikne, všechny je zabije,“ řekl Aminu Jibril, obyvatel vesnice Korega ve státě Kaduna. kde se škola nachází. Nachází se.

Děti byly uneseny 7. března.

Džibríl také CNN řekl, že pachatelé uvedli, že únos byl „způsobem, jak se pomstít vládě a bezpečnostním službám za zabití členů jejich gangu“.

Člen komunity Kurega řekl, že věřil, že únosci získali jeho číslo od ředitele střední školy, který byl unesen spolu se studenty.

Více než 300 studentů bylo ve čtvrtek časně ráno uneseno ozbrojenými bandity na motocyklech, kteří zaútočili na základní a střední školu LEA ve vesnici Korega v okrese Chikun v Kaduně, řekl v pátek CNN mluvčí státní policie Mansur Hassan.

Někteří studenti byli zachráněni, ale 287 z nich je stále s únosci. Asi 100 z nich je ze základní školy a zbytek je ze střední školy.

Guvernér Kaduny Oba Sani ve čtvrtečním prohlášení uvedl, že jeho vláda „dělá vše, co je v jejích silách, aby zajistila bezpečný návrat žáků a studentů“.

Sani také řekl, že byl zabit člen komunity, který se během útoku střetl s únosci.

READ  Zapojujeme se a zlepšujeme se

Stát Kaduna, který na jihozápadě hraničí s nigerijským hlavním městem Abuja, čelí častým incidentům únosů za účelem výkupného ze strany banditů a v posledních letech zaznamenal několik hromadných únosů, včetně oblasti, kde se nachází základní a střední škola LEA.

V roce 2021 ozbrojenci unesli nejméně 140 studentů ze soukromé střední školy.

K incidentu došlo jen několik měsíců poté, co ozbrojenci unesli asi 20 studentů ze soukromé univerzity ve vesnici Kasarami v Chikunu.

Pět z těchto studentů bylo zabito poté, co nedodrželi lhůtu pro výkupné, řekli tehdy členové rodiny CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *