Český orchestr vystupuje na unikátním plovoucím pódiu na řece Vltavě

Mimořádný koncert se bude konat 2. září nedaleko pražského Sofínského paláce u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Tento letní večer bude ještě báječnější s veselými melodiemi slavných českých skladatelů, jmenovitě Pedica Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janace v podání České filharmonie, Pražského filharmonického sboru a sólistů.

Koncert bude zahájen pro Evropu Praha zní Festival, po úspěšném hudebním projektu Struny podzimu s tradicí trvající pětadvacet let.

V minulých letech vystoupila mezinárodně známá jména jako jihoafrický houslista Daniel Hope nebo skvělý americký violoncellista Yo-Yo Ma. Jednou ročně nabízí tento jedinečný festival možnost poslechnout si mezinárodní umělce s nádhernou kulisou historické Prahy.

Tu povede Česká filharmonie mimořádná událost U příležitosti českého předsednictví bude akce vůbec první zkušeností na hladině Vltavy.

Vltava pro Smetanu, Dvořákův karneval a gigantická Glagolská mše pro Janáčka budou znovu oživeny pod vedením vrchního velitele Semjona Byčkova.

Koncert se stejně jako v minulých letech odehraje na plovoucí plošině pod širým nebem, na kterou mohou lidé se vstupenkami vstoupit z ostrova Slovanský Ostrov.

Obrazový i zvukový zážitek si bude možné – stejně jako ze samotného pontonu – užít také z přilehlého mostu, z Mostu Lutych, z okolních ostrovů a z lodí na Vltavě.

Koncert bude živě přenášen na T1 a T TV Art, na německé TV Arte, na sociálních sítích a na webových stránkách pořadatelů.

Více informací naleznete zde

READ  V Le Terme di Terezin začínají výstřely

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.