Český orchestr vystupuje na unikátním plovoucím pódiu na řece Vltavě

Český orchestr vystupuje na unikátním plovoucím pódiu na řece Vltavě

Mimořádný koncert se bude konat 2. září nedaleko pražského Sofínského paláce u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Tento letní večer bude ještě báječnější s veselými melodiemi slavných českých skladatelů, jmenovitě Pedica Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janace v podání České filharmonie, Pražského filharmonického sboru a sólistů.

Koncert bude zahájen pro Evropu Praha zní Festival, po úspěšném hudebním projektu Struny podzimu s tradicí trvající pětadvacet let.

V minulých letech vystoupila mezinárodně známá jména jako jihoafrický houslista Daniel Hope nebo skvělý americký violoncellista Yo-Yo Ma. Jednou ročně nabízí tento jedinečný festival možnost poslechnout si mezinárodní umělce s nádhernou kulisou historické Prahy.

Tu povede Česká filharmonie mimořádná událost U příležitosti českého předsednictví bude akce vůbec první zkušeností na hladině Vltavy.

Vltava pro Smetanu, Dvořákův karneval a gigantická Glagolská mše pro Janáčka budou znovu oživeny pod vedením vrchního velitele Semjona Byčkova.

Koncert se stejně jako v minulých letech odehraje na plovoucí plošině pod širým nebem, na kterou mohou lidé se vstupenkami vstoupit z ostrova Slovanský Ostrov.

Obrazový i zvukový zážitek si bude možné – stejně jako ze samotného pontonu – užít také z přilehlého mostu, z Mostu Lutych, z okolních ostrovů a z lodí na Vltavě.

Koncert bude živě přenášen na T1 a T TV Art, na německé TV Arte, na sociálních sítích a na webových stránkách pořadatelů.

Více informací naleznete zde

READ  25 sportovců, kteří soutěžili ve 40. letech 20. století a později | buvolí sporty

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *