Neeraj Chopra vyhrává tituly v Diamantové lize v Lausanne | Další sportovní zprávy

Neeraj Chopra vyhrává tituly v Diamantové lize v Lausanne |  Další sportovní zprávy
Neeraj Chopraolympijský vítěz, ukázal svou výjimečnou úroveň, když se po měsíční absenci kvůli zranění vrátil vítězně, aby dosáhl na první místo na olympijských hrách Lausanne noha Diamantové ligy Pátek. Bylo to jeho druhé vítězství v řadě v této úctyhodné soutěži.
Navzdory vynechání tří nejdůležitějších událostí kvůli svalovému napětí, které utrpělo během tréninku minulý měsíc, 25letý zlatý medailista z olympijských her v Tokiu zaznamenal pozoruhodný návrat. Hod 87,66 m v pátém kole mu zajistil titul v Diamantové lize.
Chopra začal faulem, následovaly hody 83,52m a 85,04m. Po další chybě ve čtvrtém kole hodil svůj vítězný hod 87,66m. Při svém šestém a posledním hodu dosáhl 84,15 m.

Druhý skončil Němec Julian Weber s nejlepším hodem 87,03 metru, třetí Čech Jakub Vadelich s hodem 86,13 metru.
Chopra předtím vyhrál zápas v Lausanne v srpnu předchozího roku a zajistil si svůj první titul v Diamantové lize. O měsíc později vyhráli titul Diamantové ligy ve Velkém finále.
Na zahajovacím mítinku Diamantové ligy v Dauhá 5. května zvítězila indická senzace hodem dlouhým 88,67 metru. Jeho osobní rekord je 89,94 metru.

(AFP)
Ve skoku dalekém mužů skončil Ind Murali Srishankar pátý s podprůměrným skokem 7,88 m dosaženým ve třetím kole.
24letý Srishankar si nedávno zajistil třetí místo v pařížské odvetné etapě 9. června, což znamenalo jeho první umístění na stupních vítězů v Diamantové lize. Během národního mezistátního mistrovství v Bhubaneswar začátkem tohoto měsíce dosáhl nejlepšího skoku kariéry 8,41 metru.