Rozšíření lidových měřičů v ČR

Asociace televizních operátorů (ATO) a Nielsen zahájily dalších pět let crossplatformního elektronického měření sledovanosti a spotřeby obsahu v České republice.

Obě strany spolupracují na měření české sledovanosti od roku 2002, druhá nejprve s Mediaresearch a nyní s Nielsen Atmosphere.

Podle dohody ATO se společností Nielsen z června loňského roku bude projekt poskytovat komplexní měření televizní sledovanosti v příštím období pokrývající klíčové potřeby televizního trhu v oblasti televizního programování. Užitečné měřítko návratnosti investic do vysílání (televizního a online). Toto opatření navazuje na předchozí úspěšné období programu (2018-2022) a zároveň reflektuje změny v konzumaci médií v posledních letech.

Zabývá se například nelineárním sledováním televizního obsahu napříč klasickými a webovými platformami a společným reportováním výsledků. Rozšíření funkčnosti v oblasti nelineárního sledování (timeshift) přinesl software Nielsen Advent Guide, který nyní umožňuje zpožděnou analýzu publika s větší přesností.

V budoucnu plán umožňuje další expanzi, pokud jde o objemy nabídky společnosti Nielsen, aby i nadále vyhovovala měnícím se potřebám televizního trhu. Některá z těchto řešení – jako je použití dat zpětné cesty z IPTV nebo další rozšiřování funkčnosti napříč platformami – jsou stále diskutována. Inovace však stejně jako v minulosti nejsou přímo vázány na pětileté projektové cykly, ale probíhají průběžně.

READ  Panteři dali 8. volbu Matthewovi Staffordovi, podrobnosti o dalších nabídkách

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *