Počet úmrtí ve vlně Covid-19 ve WNY týdny roste | místní zprávy

Nejnovější úmrtí na COVID-19 zvyšují celkový počet úmrtí na epidemii v západním New Yorku na 2 980 a jsou výrazným zvratem od začátku tohoto roku. Region zažil řadu dní bez úmrtí v červenci a průměrný denní počet úmrtí zůstal v září a říjnu pod pěti. Toto číslo se téměř celý měsíc listopad pohybuje kolem pěti.

Ale v týdnu do 26. listopadu, den po Dni díkůvzdání, hlásil západní New York 37 mrtvých. Následující týden se toto číslo zvýšilo na 59 – v průměru více než osm za den a týdenní nárůst o téměř 60 %.

Modely z University of Washington Institute for Health Metrics and Evaluation, jednoho z hlavních prognostiků epidemie, předpovídají, že za současných podmínek a preventivních opatření v oblasti veřejného zdraví bude denní úmrtnost v New Yorku do února i nadále mírně stoupat, i když se nebude blížit vrcholy pozorované dříve než pandemie.

Nové vakcíny a léčba Covid-19 však od té doby změnily podobu pandemie. Podle Johns Hopkins University klesl počet úmrtí na 100 potvrzených případů onemocnění Covid-19 ve Spojených státech ze dvou loni touto dobou na 1,6 k 3.

Ale vyvíjí se i samotný virus. Tento týden guvernérka Kathy Hochholová oznámila objevení několika případů Covid-19 spojených s variantou Omicron, která může být přenosnější než kmen Delta stojící za současným nárůstem infekcí. Podle Světové zdravotnické organizace však zatím není dostatek důkazů pro posouzení, zda Omicron způsobuje závažnější onemocnění.

READ  Objev mamutího hřbitova obsahuje vzácné kostry - RT UK News

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *