Ministr zahraničí Jan Lipavský jedná s ministrem zahraničí Janem Lipavským o pracovních a obranných příležitostech

Ministr zahraničí Jan Lipavský jedná s ministrem zahraničí Janem Lipavským o pracovních a obranných příležitostechAni |
Aktualizováno:
28. února 2023 01:31 ist

Nové Dillí [India]28. února (ANI): Ministr zahraničních věcí S Jaishankar W Ministr zahraničí ČR Jan Lipavský v úterý jednal o příležitostech v podnikání, obraně, vesmíru a vzdělávání mezi oběma zeměmi.
„Vítejte, pane ministře zahraničí České republiky @JanLipavsky dnes večer v Dillí. Naše dlouhodobé bilaterální vztahy se rozšiřují o pravidelné kontakty. Diskutovali jsme o příležitostech v oblasti obchodu, obrany, vesmíru, vzdělávání, vědy, technologie a inovací,“ napsal Jaishankar na Twitteru v úterý.
Oba také zmínili posílení spolupráce Indie a EU a konvergenci v oblasti spolehlivosti dodavatelského řetězce, digitální důvěry a transparentnosti.
„Všimněte si posílení spolupráce Indie a EU a sbližování v oblasti spolehlivosti dodavatelských řetězců, digitální důvěry a transparentnosti. Dohodli jsme se, že budeme pokračovat v naší silné spolupráci na mnohostranných fórech. Vyměňte si názory na vývoj v Evropě a indicko-pacifickém regionu, stejně jako na globální problémy “ dále EAM tweetoval.

Jan Lipawski v neděli přicestoval do Indie na třídenní oficiální návštěvu, která má dodat další impuls bilaterálním vztahům mezi Indií a Českou republikou.
„Přivítejte českého ministra zahraničí @JanLipavského při jeho příjezdu do Indie na 3denní oficiální návštěvu. Tato návštěva dodá bilaterálním vztahům mezi Indií a Českou republikou další impuls,“ uvedla v neděli na Twitteru mluvčí MEA Arindam Bagchi.
Jan Lipawski je na návštěvě Indie od 26. února do 1. března.
V prohlášení ministerstva zahraničních věcí (MEA) se uvádí, že během své návštěvy Indie se Lipavsky zúčastní ustavujícího zasedání Rady pro podnikání a udržitelnost Indie-EU dne 28. února.
Ministerstvo zahraničních věcí v nedávném prohlášení uvedlo, že Jana Lipavského při jeho návštěvě Indie doprovází poslanci Parlamentu ČR, náměstek ministra pro vědu, výzkum a inovace, vysoký úředník a obchodní delegace. Lipavský se také sejde s ministrem zahraničních věcí S. Jaishankar. Očekává se, že oba představitelé budou diskutovat o bilaterálních, regionálních a mezinárodních otázkách. Oblíbený

READ  blink-182 již přidal druhou show v Londýně...

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *