Hlavní lékař varuje, že virus Covid může být stejně smrtelný jako výskyt eboly – RT World News

Jiné mutace viru Covid-19 mohou produkovat kmen, který je stejně infekční jako Delta a smrtící jako virus Ebola. Toto je ostré varování Světové lékařské asociace.

Frank Ulrich Montgomery, prezident Světové lékařské asociace (WMA) World Medical Association (WMA), se v sobotu podělil o své obavy s novinami německé mediální skupiny Funke. Zdůraznil důležitost neDejte viru šanci„Dále mutovat. Abyste toho dosáhli, možná bude nutné ponechat“Očkujte svět na létařekl Montgomery.

Jak varoval prezident Světové potravinářské asociace, virus Ebola, jehož děsivé účinky na člověka mohou odpovídat novému kmeni Covid-19, byl poprvé objeven v roce 1976 v Jižním Súdánu a Demokratické republice Kongo. K dosud nejsmrtelnějšímu vypuknutí nemoci došlo v západní Africe v letech 2014 až 2016 a zabilo více než 11 000 lidí. Onemocnění způsobené virem způsobuje vysokou horečku a vnitřní krvácení s průměrnou úmrtností kolem 50 %, uvádí Světová zdravotnická organizace. Některé známé kmeny však vedly k úmrtím v děsivých 90 % všech případů.

Když se Montgomery zeptal na situaci ve svém rodném Německu, varoval, že počet nakažených Covid-19 se v příštích 10 dnech pravděpodobně zdvojnásobí. Vyzval také ke zpřísnění opatření v zemi a vyzval úřady, aby uzavřely všechny vánoční trhy a zakázaly oslavy a také ohňostroje. Vědci předpověděli, že pokud se čtvrtá vlna viru Covid nadále nezastaví, bude možná nutné zavřít a zavřít podniky na celostátní úrovni. Poukázal na to, že jakákoli nyní přijatá opatření budou mít hmatatelný efekt až do dvou týdnů a kromě očkovací kampaně může zpoždění dosáhnout šesti týdnů.

Ponuré vyhlídky jsou těžké v důsledku objevu nového kmene Omicron v Jižní Africe. V pátek Světová zdravotnická organizace oficiálně klasifikovala Omicron jako aStřídavá starost.Zatímco vědci stále studují nový kmen, již byly vyjádřeny obavy, že vysoce mutovaná varianta Covid by mohla být nakažlivější než její předchůdci.

READ  Jak lidé v Sacramentu žijí bezpečně uprostřed měnících se obav z delty COVID-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.