Zde cestovali pevninští Číňané do zahraničí na lunární Nový rok

PEKING – Cestovatelé z pevninské Číny uvízli v blízkosti svých domovů v Asii během lunárního nového roku, prvního svátku poté, co Peking uvolnil hraniční kontroly související s Covidem.

Trip.com uvedl, že nejoblíbenějšími jsou Hongkong a Macao s odkazem na rezervace letenek na své platformě na první čtyři dny lunárního nového roku. Sedmidenní prázdniny začaly v sobotu.

Zde jsou další tři nejoblíbenější zámořské destinace pro cestovatele z pevniny, podle Trip.com:

3. Bangkok

4. Singapur

5. Phuket, Thajsko

Počet rezervací letenek pro cesty z pevniny do zámořských destinací během prvních čtyř dnů prázdnin se oproti loňskému roku zčtyřnásobil, Trip.com Řekl.

Koncem prosince Peking oznámil, že začátkem 8. ledna Cestovatelé již nebudou muset být po příjezdu na pevninu v karanténěa že čínští občané mohou začít obnovovat rekreační cestování do zahraničí. Změna ukončila téměř tři roky hraničních kontrol.

Nicméně Japonsko a Jižní Korea – Oba jsou mezi čínskými turisty velmi oblíbené – Následně uvalila dočasná omezení pro cestující z Číny, včetně vízových omezení a uvalení karantény na osoby nakažené Covid-19.

Singapur nebyly oznámeny žádné změny, Zatímco Thajsko zrušilo svůj plán vyžadovat od mezinárodních návštěvníků, aby prokázali očkování proti Covid, jen několik dní poté, co to bylo oznámeno.

Čína zaznamenala vlnu infekcí COVID poté, co Peking začátkem prosince ukončil většinu domácích kontrol COVID. Pro cestu na pevninu je stále vyžadován negativní test na Covid.

V roce 2019 utratili odchozí čínští turisté za nákupy 54,7 miliardy dolarů, podle Euromonitor International.

READ  Joe Rogan vyhazuje 'tlusté' profesory, kteří říkají, že zdravé stravování je urážlivé: 'F---off'

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *