Malý průvodce po Sasku, Německo

Malý průvodce po Sasku, Německo

1. den: Historické Lipsko

Historické centrum Lipska leží ve čtvrti Ring, která navazuje na staré městské opevnění s Tržním náměstím v jeho středu. Velká část designu pochází z doby před 500 lety, kdy byly jeho výrazné cesty vybudovány, aby zachránily koňské povozy před couváním do dvorů. Navštivte kostel sv. Mikuláše a podívejte se, kde demonstranti kdysi v roce 1989 pomohli ukončit Německou demokratickou republiku.

Den druhý: Putování po Drážďanech

Drážďany stojí minimálně dva dny. Město Altstadt (Staré město) zaměřené na návštěvníky se nachází na západním břehu řeky Labe spolu s paláci, kostely a operou. Nábřeží plné kulturních atrakcí lemují parníky a výletní čluny. Vytváří obrazový horizont. Mezitím na východním břehu leží město Neustadt z 19. století, které připomíná módní Berlín a jeho fantastický městský noční život.

Den třetí: Kulturní Drážďany

Drážďany jsou bohaté na historické budovy, ale jejich tři mocné kulturní instituce nelze opomenout. Největší atrakcí je velký kostel Frauenkirche ve tvaru konvice s poledními koncerty a věží, která nabízí skvělý výhled na město. Druhým je Zwinger, barokní palác podobný Versailles, který obsahuje galerii starých mistrů s umělci jako Cranach a Canaletto. Nakonec je tu Albertinum, které zahrnuje díla impresionistů a Caspara Davida Friedricha.

4. den: Cesta dovnitř

Nyní ochutnat venkov. Půjčte si auto a vydejte se na jihozápad do Seiffenu v Krušných horách a prozkoumejte jeho dílny pro řezbářství. Pokud dáváte přednost veřejné dopravě, jeďte vlakem do Bad Schandau a vydejte se po Malířské stezce (116 km) na vrcholky Saského Švýcarska. Nebo chcete-li zůstat na místě, půjčte si kolo a vydejte se na kole podél východního břehu řeky Labe z Drážďan a navštivte některé z okolních vinic.

5. den: Cesta do Goerlitz

Velké, ale často prázdné vlakové nádraží Görlitz je dokonalým vizuálním předkrmem gotických, renesančních a barokních památek, které zaplňují město. Najdete zde kolem 4000 řadových budov naskládaných na náměstích a ulicích, které tvoří téměř kompletní umělecké dílo. Je to trochu jako Praha, s vlastním orlojem, ale bez davů, které pohltí peníze.

READ  Eric Nam ruší koncerty v České republice kvůli ztrátě zvuku | K-popové filmové novinky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *