Záložník českého původu prozradil, proč Harambee Starlets zůstali mimo finální sestavu

Záložník českého původu prozradil, proč Harambee Starlets zůstali mimo finální sestavu
Česká středopolařka byla nečekaně vynechána z kádru Starlets, ale vyjádřila svůj sen reprezentovat v budoucnu Keňu.

Keňská reprezentantka Marjolein Wafula Nykesaová odhalila neočekávaný důvod absence hvězd Harambee v klíčových kvalifikacích žen Afrického poháru národů 2024 (WAFCON).

Nekesa, která pochází z nejlepšího českého ženského týmu Slavia Praha, nikdy nezpochybňovala.

Zdá se, že keňský ženský národní tým si je jistý svou schopností překonat Kamerun v kvalifikaci ženského Afrického poháru národů poté, co byl posílen dostupností několika profesionálních hráček v zahraničí.


Její konzistentní výkony upevnily její pozici jednoho z nejslibnějších talentů, které lze sledovat.

Když byl tedy zveřejněn seznam cestujících týmů pro nadcházející střet Harambee Starlets proti Kamerunu, absence jména Nekesa byla pro mnohé šokem.

Trenér Starlets Harambee Belden Odimba vyjadřuje své obavy před zápasem s Kamerunem

Trenér vyjádřil obavy z přípravy před rozhodujícím zápasem kvalifikace ženského Afrického poháru národů 2024 proti Kamerunu.


Nekisa v srdečném prohlášení osvětlila situaci a odhalila, že její vyloučení z týmu bylo způsobeno zdravotními problémy.

„Bylo pro mě ctí, že jsem dostal důvěru a byl jsem povolán do národního týmu.“ začala Nekisa a její slova byla jasně zabarvená zklamáním.

„Tak dlouho jsem čekal na takovou chvíli, abych reprezentoval svou zemi, abych si splnil svůj dětský sen, ale Bůh rozhodl, že ještě nenastal čas.“

Trenéra hvězdy Harambee Odimba bolí hlava před kvalifikací Afrického poháru národů

Odimba čelí těžkým rozhodnutím při výběru nejlepších útočníků a obránců pro nadcházející kvalifikace mistrovství světa 2024.


Záložník také sdílel svou hlubokou touhu reprezentovat svou zemi na největších pódiích a řekl: „Kvůli zdravotním problémům jsem se tentokrát nemohl připojit k týmu, ale přeji týmu vše nejlepší do dalších zápasů. Stále si udržuji svůj sen a těším se na účast s národním týmem na budoucích úkolech.

READ  Kawhi Leonard znovu podepisuje s Los Angeles Clippers

Navzdory neúspěchu Nekisy postupují Harambee Stars vpřed, protože v úterý 19. září odlétají do Kamerunu.

Harambee Starlets začínají přípravy na kvalifikaci WAFCON 2024 proti Kamerunu

Hráči Bedline Odimba se zapojili do kempu v rámci přípravy na těžký zápas tam a zpět proti Nezkrotným lvicím.


Vzhledem k tomu, že první zápas je v Douale naplánován na pátek 22. září, tým nepochybně pociťuje tíhu očekávání, protože v těchto klíčových kvalifikacích reprezentuje Keňu.

Pokud hvězdy zvítězí nad svými kamerunskými rivaly ve dvou zápasech, cesta před nimi je již vytyčena. Oba týmy se ve druhém kole, které je naplánováno mezi 27. listopadem a 5. prosincem, střetnou s Gabonem nebo Botswanou.

Duo Harambee Starlets září v UEFA Women's League Champions League

Keňské reprezentantky Cynthia Shilwatso a Issy Akinda hrály v zápasech Ligy mistrů žen UEFA se smíšenými výsledky, než se střetly s WAFCON.


Vítězství ve druhém kole by znamenalo vstupenku na ženský Africký pohár národů 2024 v Maroku – vzrušující vyhlídka pro jakýkoli tým.

Hvězdy Harambee:

Brankáři: Valentin Kwaka (Kenya Police Bullets), Anedi Kondo (Nice Atromitos), Caroline Ruffa (Simba Queens).

Obránci: Phoebe Awiti (Vihiga Queens), Inez Mango (Farul Constanta), Wencat Kari (Yanja Princess), Ruth Ingosi (Simba Queens), Vivian Nasaka (Hakarigokospor), Janet Mora (Vihiga Queens), Waganda Lydia Akoth (Puga Queens), Julie Ouma (kulky keňské policie)

Záložníci : Cynthia Chiluatso (FC Krivbas Women), Cheryl Angachi (Ulinzi Starlets), Vivian Corazon (Simba Queens), Merceline Anyango (GFK Panthers), Mercy Njeri (Kenya Police Bullets).

Útočníci: CEntrix Shikangwa (Beijing Jingtan), Elizabeth Wambui (Simba Queens), Mwanalima Adam (Hakarijoku Sports), Issy Akida (PAOK), Teresa Ingesha (Hyundai Steel), Violet Nangala (Amelve Lion), Mercy Ayro (Ulinzi Starlets).

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *