Everest: Nepálští Šerpové zmizí poté, co byli pohřbeni sněhem

(CNN) tři Nepálský šerpa Podle středečního prohlášení nepálského ministerstva cestovního ruchu se ztratili poté, co je pohřbil blok sněhu na Mount Everestu.

Tato trojice dodávala materiál na stavbu a vyčistění cesty, kterou horolezci mohou použít pro letošní jarní lezeckou sezónu k dosažení vrcholu nejvyšší hory světa.

Podle prohlášení probíhá pátrací a záchranná operace s vrtulníky a týmy na zemi.

„Je stále obtížnější vyhledávat a zachraňovat lidi zasypané lavinou. Zatím nezískáváme další podrobnosti o jejich pobytu. Oddělení je hledá v koordinaci se zúčastněnými stranami,“ řekl generální ředitel odboru Hum Prasad Loitel. , řekl státním nepálským novinám. Vzestup Nepálu.

K pádu laviny došlo mezi základním táborem a táborem 1 v místě zvaném přehrada.

Oblast kolem zrádného ledopádu Khumbu – strmý úsek ledovce ve tvaru zamrzlého vodopádu – je jedním z nejzrádnějších úseků trasy používané k překonání hory 8 848,86 metrů (asi 29 032 stop). Posláním Šerpů je najít bezpečnou cestu přes silně popraskaný ledovec Khumbu.

Jaro je nejvyšší čas na výstup na Mount Everest, ačkoli někteří horolezci mohou vylézt v méně příznivém podzimním období.

Povolení k výstupu na horu v letošní jarní sezóně dostalo podle ministerstva cestovního ruchu zatím 243 horolezců ze 47 zemí.

Nepál je domovem osmi z 10 nejvyšších hor světa, takže horolezectví je důležitým zdrojem příjmů a zaměstnává velké týmy šerpů, průvodců a nosičů, kteří podporují skupiny horolezců.

Sugam Pokharel ze CNN podává zprávy z Londýna a Hira Humayun v Atlantě.

READ  „Zlomyslná a cílená“ sabotáž zastaví vlaky v severním Německu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *