Jim Miller spojuje tečky v oblastech Newbo a Czech Village

Jim Miller spojuje tečky v oblastech Newbo a Czech Village


Jim Miller pózuje na selfie 3. listopadu na mostě 12th Avenue v Cedar Rapids. Most spojuje oblasti Nové Čechy a Českou vesnici. (Nick Ruhlman/The Gazette)

CEDAR RAPIDS — Všechno to teď dává smysl.

Ve svých 52 letech si Jim Miller uvědomuje, že spojuje body své kariéry již od středoškolských studií v Cedar Rapids Jefferson.

Nově jmenovaný generální ředitel District: Czech Village and New Bohemia chtěl být v dospělosti performerem.

„Spousta lidí má na střední škole velké sny. Upřímně řečeno, chtěl jsem být hercem.“ „Myslím, že jsem věděl, že nemám dost talentu na to, abych byl umělcem, ale to byl můj velký sen.

„Vždy jsem chtěl podnikat. Vždy jsem se zajímal o podnikání, a proto jsem studoval obchodní administrativu na University of Nebraska v Omaze.“

Tyto světy spojil v Center Stage, půjčovně kostýmů, kterou vlastnil a provozoval v letech 1995 až 2003 v centru Cedar Rapids.

Jedním pohledem

Co: Jim Miller, výkonný ředitel, Region: Czech Village and New Bohemia Office

kde: 208 12th Ave SE, Suite G, Cedar Rapids

e-mailem: [email protected]

webová stránka: the-district.org/home

„Myslím, že Center Stage byla dokonalá kombinace obojího – aby se práce 100 procentně zapojila do umění, ale já nejsem umělec. A byl to dobrý běh. Byl to skvělý běh. Bylo toho hodně. zábava.“ „Spolupracovali jsme se školami a divadly po celém Středozápadě a bylo to skvělé.“

Jako „historický nerd“ také pracoval v marketingu v Československém národním historickém centru a muzeu a knihovně, obojí ve svém rodném městě Cedar Rapids. V kombinaci s roky, kdy byl v letech 2005 až 2019 výkonným ředitelem Historic Valley Junction ve West Des Moines, mu to všechno pomohlo propojit body při budování historických čtvrtí tam, později v Illinois a nyní znovu v Cedar Rapids. Poslední dvě rotace se tento měsíc skutečně překrývají a pohybují se mezi funkcemi a územími.

Jeho poslední pozice je státní koordinátor pro Illinois Main Street, část státu Illinois Main Street America Program Která sama sebe popisuje jako „odhodlána posilovat komunity prostřednictvím ekonomického rozvoje založeného na ochraně přírody v našem historickém a historickém centru a přilehlých komerčních oblastech“.

The District: Czech Village a New Bohemia jsou také součástí tohoto hnutí identity a Miller má certifikaci od National Trust for Main Street Management a titul z University of Chicago v neziskovém managementu – to vše přidává další body do jeho knihy. . Profesionální rastrová mozaika.

„Každý stát funguje jinak, pokud jde o to, jak označují komunity,“ řekl s tím, že jsou vybíráni prostřednictvím konkurenčního procesu. „A myslím, že Cedar Rapids byl hodnocen v roce 2009 po povodni.“

Geografie Main Street má obvykle tendenci zahrnovat pěší čtvrť, díky čemuž je územní označení trochu neobvyklé v přemostění jihovýchodní a jihozápadní čtvrti metaforicky a fyzicky přes řeku Cedar.

„Jsme spojeni historickým mostem,“ řekl Miller, aby se daly projít a spojil „dvě čtvrti, které jsou si podle mého názoru více podobné než odlišné. Ano, existují rozdíly. Ale řekněme, že zde jsou dvě čtvrti – jedna zjevně napojí se na druhého – a řekne: „Jak můžeme spolupracovat?“ Jak můžeme dělat věci společně?

Spolupráce je klíčová při vytváření destinací v rámci města, obce nebo čtvrti.

„Když mluvím s potenciálními novými komisemi, otázka zní: ‚Dobře, jak uděláme Main Street?‘ Jak oživíme centrum města? Řekněte nám, co musíme udělat.

„A moje odpověď často zní: Není to mentorský program.“ Poskytneme vám osvědčené postupy. Řekneme: „Takto fungují jiné společnosti, ale je na vás, abyste se rozhodli, která struktura dává smysl.“ Jaká je role města? Jaká je role okresu? Jaká je role majitelů firem? Často říkám: „Je to všechno o spolupráci s každým partnerem, kterého můžete.“

To je přesně to, co on a zástupkyně ředitele Erica Ernzen dělají a budou dělat i nadále – pracují s majiteli firem a vlastníky nemovitostí, kteří chtějí spolupracovat na nějaké akci. Miller nahradí bývalou generální ředitelku Monicu Vernonovou, která rezignovala v září.

„Také na svých předchozích pozicích jsem se opravdu ponořil do celé věci podnikového vzdělávání, aby to mohlo propojit majitele firem se školením v oblastech, jako je marketing nebo pohostinství nebo dokonce účetní software,“ řekl Miller.


Jim Miller pózuje na selfie 3. listopadu na mostě 12th Avenue v Cedar Rapids.  Most spojuje oblasti Nové Čechy a Českou vesnici.  (Nick Ruhlman/The Gazette)

Jim Miller pózuje na selfie 3. listopadu na mostě 12th Avenue v Cedar Rapids. Most spojuje oblasti Nové Čechy a Českou vesnici. (Nick Ruhlman/The Gazette)

Jako vstupní dveře do oblasti chce povzbudit majitele obchodů, aby byli „vstřícnou tváří pro každého, kdo přijde, ať už jsou to obyvatelé, turisté nebo lidé ve městě na konferenci“. „Každý přichází do oblasti z jiného důvodu.“

S prudkým růstem po povodni v této oblasti – nebo jakékoli oblasti – Miller řekl, že je důležité činit plánovaná rozhodnutí pro růst, „a říct, kde jsme.“

„Ne každý bude souhlasit a já to respektuji,“ řekl. „Ale čím chceme být?“

Svou roli vidí tak, že vyžaduje „skutečně naslouchat tomu, co lidé říkají, a říkat: Jak spojíme všechny tyto body? Někdy je to zřejmé. A někdy si říkám, že to není tak jasné. …Ale jak nasloucháme tomu, co lidé říkají? A jak potom můžeme – a já – vést záměrně? Jak tyto body spojíme?

Žil a pracoval na různých místech, ale je obzvláště šťastný, že se v posledních letech uzavřel na vedoucích pozicích ve svém rodném městě. Působil jako dočasný ředitel a dobrovolník v CSPS Hall v NewBo a je předsedou představenstva společnosti Playtime Poppy, která poskytuje vzdělávací a rekreační příležitosti pro mládež v okolí Cedar Rapids. Stále si tedy žije svůj středoškolský sen.

Nyní prázdný hnízdo, on a jeho manželka, Elaine Watkins Miller, vychovávali svého syna převážně ve West Des Moines, pak se přestěhovali zpět do Cedar Rapids v roce 2019. Je ředitelkou komunikace pro Iowa State University Foundation a může pracovat, ať přistanou kdekoli.

Ale pro Millera neexistuje místo jako domov.

„Jsem znalec historie, takže miluji být obklopen úžasnou historií v mém rodném městě,“ řekl.

Komentáře: (319) 368-8508; [email protected]

READ  Buďte živí | Nejlepší koláče v západním Texasu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *