Český prezident jmenuje nového premiéra ze skleněné lóže

Začátkem tohoto týdne byl Jeman pozitivně testován na koronavirus a v současné době se zotavuje po dlouhém pobytu v nemocnici kvůli nevládnímu závažnému onemocnění v prezidentském ústraní v Loni, západně od hlavního města Prahy.

Fiala, stejně jako všichni ostatní na ceremoniálu, měl na sobě respirátor, když podepisoval oficiální dokument před Zamanem, který seděl v boxu postaveném přímo pro obřad.

Předseda středopravé ODS Fiala bude předsedat pětičlennému výboru dvou centralistických koalic, které minulý měsíc vyhrály parlamentní volby.

Hned po vyhlášení výsledků obě koalice podepsaly memorandum o porozumění o sestavení vlády, která sesadí současného populistického premiéra Andrzeje Babiše.

Volby byly pro politickou levici katastrofou Čechy a Komunistická strana Moravy (KSČM), přímý dědic diktátorské Komunistické strany Československa, opustil parlament poprvé po 76 letech.

Den po volbách byl 77letý Zaman převezen do nemocnice, kde strávil několik týdnů na jednotce intenzivní péče pro játra a další vážné zdravotní problémy.

Výběr příštího premiéra, který sestaví vládu, je jednou z klíčových ústavních rolí prezidenta, takže přijetí do německé nemocnice dostalo zemi do politické patové situace.

Jeeman byl propuštěn z nemocnice o 46 dní později ve čtvrtek ráno a byl poslán zpět večer po pozitivním testu na Kovit-19.

Český prezident Miloš Zeman poražený Covitem jmenoval Petera Fialu novým premiérem země.

Kovid byl v sobotu znovu propuštěn pod podmínkou, že zůstane v izolaci bez známek zotavení.

Během ceremoniálu spolu Zaman a Fiala mluvili pomocí mikrofonu. Zaman řekl, že se příště sejde odděleně s budoucími členy Filova kabinetu a řekl, že chce proces dokončit do 13. prosince.

Do té doby bude sestavena nová vláda, která dostane důvěru v dolní komoře českého parlamentu, u moci bude Babiš a jeho vláda.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *