Britské letiště Heathrow odmítá žádosti leteckých společností o další lety z Indie

Cestující procházejí Terminálem 2 na letišti Heathrow uprostřed propuknutí nemoci koronavirů (COVID-19) v Londýně ve Velké Británii 14. února 2021. REUTERS / Henry Nichols // File Photo

Letiště ve středu uvedlo, že britské letiště Heathrow odmítlo povolit další lety z Indie, než byla země v pátek přidána na britský „červený seznam“ stránek, ze kterých je cestování zakázáno kvůli vysokému počtu případů Covid-19. .

Ministr zdravotnictví Matt Hancock v pondělí uvedl, že krok Británie přijde poté, co byl v Indii poprvé zjištěn více než 100 případů infekce koronaviry. Přečtěte si více

„Přijali jsme obtížné a zásadní rozhodnutí přidat Indii na Červený seznam. To znamená, že kdokoli, kdo nemá bydliště ve Velké Británii nebo Irsku nebo britský občan, nemůže vstoupit do Velké Británie, pokud v minulosti byl v Indii. 10 dní, “řekl Hancock před parlamentem.

British Broadcasting Corporation (BBC) dříve uvedla, že letiště Heathrow odmítlo povolit další lety z Indie, protože letiště dodalo, že odmítlo žádosti leteckých společností z důvodu obav z čekání na pasové kontroly.

Letiště také agentuře Reuters sdělilo, že nechce zhoršit současný tlak na hranice tím, že umožní více cestujících létat.

Předseda vlády Narendra Modi v úterý ve svém celostátním projevu uvedl, že Indie nyní čelí „bouři“ koronaviru, která přemohla její zdravotní systém, protože druhá největší země na světě podle počtu obyvatel ve středu hlásila 295 041 nových případů koronaviru – největší denní nárůst. Bylo hlášeno ve všech zemích, jejichž nemocnice se táhnou k bodu zlomu. Přečtěte si více

V této pandemii bylo nejvyšší také 2 023 úmrtí v Indii za jediný den.

Nejméně 24 pacientů zemřelo ve středu v západní Indii na COVID-19, když došlo k zásobování ventilátorů kyslíkem, a to kvůli celonárodnímu nedostatku plynu a nárůstu infekcí.

READ  Singapur pozastavuje prodej nových vstupenek pro cestování bez karantény

Odborníci na zdravotnictví uvedli, že Indie upustila od opatrnosti, když se virus během zimy zdál pod kontrolou, což umožnilo pořádání velkých akcí, jako jsou svatby a festivaly.

Sám Modi čelí kritice za řešení přeplněných politických shromáždění v místních volbách a za to, že se náboženský festival může konat jako miliony lidí.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *