Al-Sudani dostává pozvání k návštěvě České republiky

Al-Sudani dostává pozvání k návštěvě České republiky

Shafaq News/ Irácký premiér Mohammad Shia al-Sudani byl v úterý pozván k návštěvě České republiky během probíhajících jednání se svým českým protějškem ve Washingtonu.

Al-Soudani se podle al-Soudaniho mediální kanceláře setkal s českým premiérem Peterem Fialou a jeho doprovázející delegací v jeho rezidenci ve Washingtonu.

„Hovořili o posílení bilaterálních vztahů a rozšíření českých investic do iráckých ekonomických a rozvojových sektorů.“ Úřad řekl,

Premiér Al-Soudani ocenil oficiální pozvání k návštěvě Prahy za účelem prozkoumání další spolupráce a partnerství.

Také al-Soudani „vyzdvihl irácké rozvojové a infrastrukturní projekty a zdůraznil příležitosti pro české společnosti investovat a spolupracovat s iráckým soukromým sektorem v různých oblastech.“

„Byly podtrženy diplomatické vztahy mezi Českou republikou a Irákem, které ukázaly vzájemné zájmy v oblasti petrochemie, stavebnictví, zdravotnictví, spolupráce v obranném průmyslu a vzdělávacích výměn ve prospěch iráckých studentů na českých univerzitách.“

Zejména irácko-české vazby pokrývají celou řadu odvětví, včetně dopravy.

Dne 30. října 2023 proběhly rozhovory velvyslance v Iráku Petra Štefanka s iráckým ministrem dopravy Razzakem Muhayfisem al-Sadawim o nadcházejících dopravních iniciativách českých firem se zaměřením na městskou hromadnou dopravu, systém řízení železnic a pokrok.

Silniční vozidla vystupují jako významný export z České republiky do Iráku s celkovým exportem 117 milionů USD v roce 2022, včetně pozemních vozidel a dopravních prostředků.

V oblasti obranné spolupráce Česká republika pravidelně pořádá výcvikové kurzy pro piloty iráckých vzdušných sil (IQAF), kteří obsluhují L-159 ALCA (Advanced Light Combat Aircraft) české výroby.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (26. října 2023)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *