70 tisíc protestů v Praze proti české vládě, Evropské unii a NATO

Odhadem 70 000 lidí protestovalo v sobotu v Praze proti české vládě, vyzývali vládnoucí koalici, aby více kontrolovala rostoucí ceny energií, a vyjádřili svůj nesouhlas s Evropskou unií a NATO.

Demonstranti z řady krajně pravicových a krajně pravicových politických skupin včetně komunistické strany uvedli, že středoevropská země by měla být vojensky neutrální a zajistit přímé smlouvy s dodavateli plynu, včetně Ruska.

Policejní odhady uvádějí počet demonstrantů kolem 70 000 do poloviny odpoledne.

„Cílem naší demonstrace je požadovat změnu zejména v řešení otázky cen energií, zejména elektřiny a plynu, které letos na podzim zničí naši ekonomiku,“ řekl zpravodajskému webu iDNES.cz Jerry Havel, jeden z organizátorů akce. .

Protest se konal na Václavském náměstí v centru města, den poté, co vláda odhlasovala nedůvěru uprostřed prohlášení opozice, že nepodnikne žádné kroky proti inflaci a cenám energií.

Asi 70 tisíc lidí v sobotu v Praze demonstrovalo proti české vládě.
AP Photo / Petr David Josek
Pražský protest byl zorganizován den poté, co vláda přežila hlasování o nedůvěře uprostřed prohlášení opozice, že nezakročí proti inflaci a cenám energií.
Pražský protest byl zorganizován den poté, co vláda přežila hlasování o nedůvěře uprostřed prohlášení opozice, že nezakročí proti inflaci a cenám energií.
MARTIN DIVISEK / EPA-EFE / Shutterst

Hlasování ukázalo, jak evropská energetická krize přiživuje politickou nestabilitu, protože rostoucí ceny energií poháněly inflaci, která již dosáhla úrovně, jaká nebyla za tři desetiletí.

Premiér Peter Fiala, který vede pětistrannou středopravou koalici, v sobotu ČTK řekl, že demonstrantům nejde o nejlepší zájmy země.

„Protest na Václavské náměstí svolaly proruské síly, blízké extremistickým pozicím a odporující zájmům České republiky,“ uvedl.

READ  Slovensko hledá pro jadernou budoucnost malé modulární reaktory - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.