Tunisko chce více vakcín COVID-19 ve spěchu, aby oživilo svou ekonomiku

Předseda vlády Tuniska Hicham Mechichi Pouze 1,6 milionu dávek COVID-19 bylo přijato z 2,5 milionu očekávaného v březnu prostřednictvím iniciativy COVAX pod vedením WHO – která je vytvořena, aby usnadnila přístup vakcíny proti koronaviru do znevýhodněných zemí.

Tuniský předseda vlády vyzval ve středu na schůzce v Ženevě zdravotnický úřad, aby urychlil poskytování vakcín s cílem urychlit zavádění očkování v zemi – což je zásadní pro oživení její ekonomiky.

„Musíme zvýšit časový rámec pro příjem (vakcín). Nemůžeme akceptovat termíny v říjnu a listopadu. Trvali jsme na tom, že náš zdravotní systém je pýcha.“

„Máme zkušenosti s imunizací a hodně logistiky v imunizaci, ale již nejsme schopni odolat tomuto tlaku (kvůli nedostatku vakcín).“

Dr. Tedros Adhanom GhebreyesusZdálo se, že generální ředitel Světové zdravotnické organizace spolupracoval.

„Tunisko navrhuje uzavřít partnerství se Světovou zdravotnickou organizací pro zahájení místní výroby (vakcín. Dohodli jsme se, že naše týmy budou spolupracovat, a až bude předseda vlády připraven, můžeme do Tuniska vyslat tým, který se specializuje na místní výrobu, aby pomohl Tunisko. “

Dr. Tedros, který vyzval země G7, aby darovaly 100 milionů dávek zemím s menšími finančními zdroji v regionu, uvedl: „Existuje problém se spravedlností (v přístupu) k očkovacím látkám na globální úrovni. Ti, kteří se mohou zúčastnit, tak nečiní takže v příštích dvou měsících. “

Tuniská vláda ve středu rovněž oznámila dohodu se Světovou zdravotnickou organizací v Tunisku o přijetí 100 000 nových dávek do konce července a dalších 500 000 v následujících měsících.

To je pozitivní pro severoafrickou zemi, která tento týden začala očkovat pracovníky v odvětví cestovního ruchu, jejichž oživení je zásadní pro tuniské hospodářství, které byla těžce zasažena bezprecedentní pandemií koronavirů.

READ  Muž z New Jersey obviněn z hudby v hodnotě 660 000 dolarů, podvod z lekce umění předaný z České republiky

Sezóna začala příchodem některých ruských, bulharských a českých touroperátorů i přes znepokojivou epidemiologickou situaci s desítkami úmrtí denně, celkem 13 126 úmrtí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.