Ukrajina spoléhá na podporu České republiky během jejího předsednictví Evropské unii


První místopředseda vlády – ministr hospodářství Julia Sviridenko a náměstek ministra hospodářství Taras Kachka Setkal se s náměstkem ministra zahraničních věcí ČR Jaroslav Kurfurst V rámci své návštěvy Ukrajiny.

Představitelé obou států diskutovali o různých otázkách, zejména o fungování ukrajinské ekonomiky na pozadí ruské okupace a procesu obnovy našeho státu. První místopředsedkyně vlády – ministryně hospodářství Julia Sviridenko poznamenala, že země plně financuje důchody, platy a sociální dávky a zavádí programy na podporu malých a středních podniků, zejména v rámci programu Eurobota. .

Představitelé ukrajinské vlády poděkovali České republice za poskytnutí vojenské, finanční a humanitární pomoci naší zemi v boji proti ruským agresorům a vyjádřili naději na další finanční a ekonomickou podporu při realizaci prioritních poválečných rekonstrukčních opatření. Zejména poblahopřáli České republice k podpoře při obnově Dněpropetrovské oblasti.

„Vážíme si příspěvku České republiky k zajištění jednoty Evropské unie a jsme vděčni za Vaši podporu společnému rozhodnutí Evropské unie udělit Ukrajině status kandidáta na členství v EU. Během českého předsednictví Evropské unii v roce Červenec-prosinec 2022, předvstupní jednání mezi Ukrajinou a Evropskou unií Ukrajinská strana předpokládá, že budou splněny všechny potřebné předpoklady pro spuštění. zdůraznila Julia Sviridenko.

V české delegaci byli také zástupci Parlamentu, zejména předseda Výboru pro obranu Pavel Jacek a Ministerstvo obrany.

Zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Ihor Sovkva vyjádřil poděkování české vládě za trvalou politickou podporu Ukrajiny a významnou praktickou pomoc, kterou naší zemi poskytují čeští partneři při řešení jejích následků. ruská vojenská okupace.

„Ukrajina je velmi vděčná našim českým partnerům za poskytnutí zbraní proti agresorům, protože to je pomoc, kterou nyní nejvíce potřebujeme.“ řekl.

Zástupce vedoucího prezidentské kanceláře informoval kolegy o aktuální bezpečnostní situaci na Ukrajině, zejména o hrozbách, které představuje nepřátelské ostřelování okupované Záporožské JE.

READ  Czech C.Banger Penta: Před rozhodnutím o červnovém zvýšení počká na politické doporučení - Paper

Diskuse se zaměřila na interakci stran v kontextu českého předsednictví v Radě Evropské unie v druhé polovině letošního roku. Žovkva a Kurfürst koordinovali pozice na akcích na vysoké úrovni plánovaných českým prezidentem na podporu ukrajinského evropského integračního hnutí.

„Jsme odhodláni zajistit velký pokrok v implementaci doporučení Evropské komise. Očekáváme, že naše efektivní komunikace s českým předsednictvím přispěje k zahájení procesu vyjednávání o členství Ukrajiny v EU.“ řekl Zhovkva.

Strany dále podrobně diskutovaly o možnostech zapojení České republiky do rozsáhlého projektu obnovy Ukrajiny, zejména podporou regionu naší země a realizací konkrétních rekonstrukčních projektů.

Zvláštní pozornost byla věnována přípravě online summitu vedoucích představitelů webu Krym, který má zařadit otázku okupace Krymu na mezinárodní agendu. Principy mezinárodního práva.

„Očekáváme, že Česká republika bude na summitu zastoupena na nejvyšší úrovni“ Řekl zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny.


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.