Dokumentární pondělky, hrané úterky v Českém centru v Bukurešti

Dokumentární pondělky, hrané úterky v Českém centru v Bukurešti

programy Dokumentární pondělí A Fiktivní úterý Návrat do Českého centra v Bukurešti v pondělí a úterý mezi 13. květnem a 4. červnem.

Čtyři filmy jsou součástí programu Dokumentární pondělí, ve kterém se režiséři zúčastní online otázek a odpovědí s veřejností.

Apollina Rychlíková Hranice EvropyNaplánován na 13. května sleduje cestu české novinářky Sasy Uhlové do světa nekvalifikovaných pracovníků ze střední a východní Evropy pracujících v zahraničí. Lucie Králová Hrobový kód20. května bude mít premiéru dokument-opera o životě a díle českého skladatele Jana Kaprina.

Český filmový režisér Jan Švankmajer, který letos oslaví 90 let, oslaví dokument o něm a fiktivní film, který natočil. Veřejnost tak může vidět Johna Tannehla a Adama Olhu Atanor: Alchymická pec 27. května. Film byl popsán jako hravý portrét Švankmajera v různých momentech a situacích, stejně jako jeho názory na jídlo, kauzalitu nebo lidskost a konec západní civilizace.

Dokument uzavírá v pondělí 3. června Theo Montoya Anhel69, sleduje mladého režiséra, jak vypráví svůj příběh v Medellínu, městě poznamenaném konflikty, násilím a rozpory. Herecké obsazení tvoří queer teenageři z Medellínu, ale hlavní herec umírá na předávkování drogami ve věku 21 let.

Mezitím Fiction Tuesdays IL Caragiale Národní univerzita divadla a filmu začíná 14. května Františkem Vláčilem. Markéta LazarováUznávaný epos je považován za zásadní film pro všechny cinefily.

21. května se v Českém centru koná projekce Jana Švankmajera. AlicePocta fantazii Lewise Carrolla a ponor do autorova dětství ve snaze znovu prožít pubertální zážitek.

Thomas Worrels Kouř„Hudba éry diktatury“ je naplánována na 28. května, zatímco Otakara Vávry KragatidPořad Fiction Tuesday podle stejnojmenného románu Karla Gabka končí 4. června.

Vstup na projekce je zdarma. Filmy jsou promítány s anglickými titulky. Začátky projekcí ve 20:00; Přístup začíná v 19:45.

READ  Český komisař pro lidská práva 8. dubna: Romové jsou zde stále stejní - zjistíme, co máme společného a kde se lišíme

(Foto: Stále evropské limity, s laskavým svolením Českého centra)

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *