Kanada se utká s Českem a USA s Finskem v semifinále Světa žen na TSN

Kanada se utká s Českem a USA s Finskem v semifinále Světa žen na TSN

Kanada se kvalifikovala do semifinále mistrovství světa žen IIHF, kde ve čtvrtfinále porazila Švédsko 5:1 a v sobotu se utká s Českou republikou.

Sledujte Kanada vs. Česko živě v sobotu v 19:00 ET/16:00 PT na TSN1/4 a streamujte na TSN.ca a aplikaci TSN.

Obránce Renata Fastová vedla Kanadu proti Švédsku, když dvakrát skórovala, zatímco Laura Stacey, Natalie Spooner a Jaime Bourbonnais také našli zadní branku. Emerance Maschmeyer začal v síti a předvedl 17 zákroků.

Kanadská hloubka v tomto turnaji rozšířila bodování po celém týmu. Christine O'Neill vede tým s pěti body (dva góly, tři asistence) v pěti zápasech, následují Faust a Sarah Nurseová se čtyřmi. Spooner, Emma Maltese, Danielle Sertagny, Bryan Jenner, Jocelyn Larocque a Ella Sheldon všichni získali tři body.

Česko potřebovalo k tomu, aby Německo dostalo jen jeden gól, když do konce třetí třetiny skórovala Daniela Bejšová. Klára Beslarová, která za Česko hrála každou minutu zápasu v síti, vyřadila 17 zákroků.

Vedená O'Neillovým tříbodovým výkonem, Kanada vymazala Česko 5:0 v zápase úvodního kola. Serdachny také vstřelil svůj první gól na světové scéně, když Anne-Renee Desbiens odvrátila všech 13 střel, kterým čelila.

Oba týmy se trápily v přesilovkách, oba týmy skórovaly pouze jednou. Při penaltovém zabití povolila Kanada pouze jeden gól ze 16 zabití.

USA vs. Finsko

USA se budou snažit udržet obhajobu titulu naživu poté, co v semifinále remizovaly Finsko.

Sledujte zápas týmu USA s Finskem živě v sobotu v 15:00 ET/12:00 PT na TSN1 a streamujte na TSN.ca a aplikaci TSN.

Američané ve čtvrtfinále ovládli Japonsko 10:0 čtyřbodovými výkony Hilary Knightové a Alexe Carpentera, Abe Murphy skóroval dvakrát a Erin Frankelová měla 14 za shutout.

Finsko porazilo Švýcarsko 3:1 gólem a asistencí Susanna Tapani, Petra Nieminen a Nelli Leitinen. Sunny Ahola začal v síti a předvedl 16 zákroků.

READ  Nad českými prezidentskými volbami visí pohnutá minulost

Oba týmy se střetly v prvním kole, kde USA vyhrály 5:3. Finsko drželo ve výsledkové listině s Američany krok, ale Kendall Coyne Schofield se prolomil i čtvrtým a pátým gólem v utkání týmu USA.

Carpenter a Knight se s devíti body dělily o první čtyři Američany, za nimi následovaly Coyne Schofield a Caroline Harvey s osmi.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *