Estonští internacionálové Tam a Sengavski bodují za klubové týmy | Sportovní

Estonští internacionálové Tam a Sengavski bodují za klubové týmy |  Sportovní

Estonec Jonas Tam skóroval dvakrát ve svých prvních třech ligových zápasech za rumunský FCSB od červencového podpisu smlouvy z ukrajinské Premier League Vorskla Poltava. Tam také skóroval vítěz vítězství FCSB 1:0 nad maďarským týmem Donajska Strida v prvním zápase třetího předkola Ligy mistrů UEFA začátkem tohoto měsíce.

Přestože byl po pouhých sedmi minutách zredukován na deset mužů, soupeř FCSB Targovist Chindia dokázal v první polovině nedělního střetnutí v bukurešťské národní aréně vstřelit dva góly bez odpovědi.

Trenér FCSB Anton Petria v reakci na to provedl v prvním poločase tři střídání a podle Soccernet.ee otočil zápas ve prospěch hostů.

Dva góly během sedmi minut druhého poločasu od Andreho Cordie zvedly laťku, než se Tam dvakrát trefil v 59. minutě a zajistil FCSB první ligové vítězství v sezóně. Navzdory Tamově vynikající úrovni bodování je FCSB (dříve Steaua Bukurešť) aktuálně dvanáctá v rumunské lize s šestnácti týmy v první lize.

Tam nebyl jediným Estoncem, který tento týden skóroval, protože jeho spoluhráč z národního týmu Vlasi Sinjavski také vstřelil svůj první gól za slovenskou českou stranu při venkovní remíze 2:2 proti SK Dinamo České Budějovice.

Vlasie Sinjavski hraje za národní tým Estonska zdroj: Siim Lõvi / ERR

Se ztrátou 2:1 byl v 71. minutě vystřídán Senjavski narozený v Narvě, který v minulé sezóně vstřelil 5 gólů ve 42 zápasech se svým spoluhráčem z první ligy MFK Karviná. O šest minut později byl domácími vyloučen Nicholas Boehner. , Ponechání hostů na zbytek zápasu pozastaveno.

S narůstajícím tlakem to byl Sengavski v dresu s číslem 99, který v 83. minutě skóroval na zadní tyči po centru zleva, aby vyrovnal skóre a získal cenný bod pro svůj nový tým, Slovák.

Slovensko po prvních třech zápasech v české Premier League v této sezóně neprohrálo, jednou vyhrálo a dvakrát remizovalo.

READ  Novinky Chicago Blackhawks: Galvas tagy; Olczyk je považován za hlavního turnajového analytika NHL

Vítěz FCSB Joonas Tamm je k vidění na Soccernet.ee tady. Vyrovnávací gól Vlasi Sinjavskiho pro Slovácko je tady.

Sledujte novinky ERR na Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!