MOFA vítá politiku České republiky k prohlubování vztahů s Tchaj-wanem | Tchajwanské zprávy

Taipei (Taiwan News) – Tchajwanské ministerstvo zahraničních věcí (MOFA) Vítejte Zprávy o účelu podpory další spolupráce s Tchaj-wanem a dalšími indicko-pacifickými spojenci podle nedávné zprávy vládního projektu z České republiky.

Zpráva o vládním projektu podle MZV pokrývá různé aspekty navrhovaných politik české vlády.

V oblasti diplomacie bude ČR navazovat na tradici Howellovy diplomatické politiky prosazovat spojenectví s demokraciemi založené na přátelských vztazích mezi Evropskou unií (EU), členskými státy Severoatlantické aliance (NATO) a jejími sousedy. . Na druhé straně Viscerat Group také vyzdvihla Německo, Spojené státy, Spojené království, Izrael, Tchaj-wan, Indii, Japonsko a Koreu jako své společné partnery.

V reakci na to MOFA v sobotním (8. ledna) prohlášení uvedlo, že oběma zemím se daří dobře, protože tchajwansko-české vztahy vždy sdílely hodnoty svobody, demokracie a dodržování lidských práv. V říjnu 2021 navíc tchajwanská delegace vedená ministrem Národní rady pro rozvoj (NDC) Kung Ming-hinem (龔明鑫) podepsala pět memorand o porozumění (MoU) v odvětvích špičkových technologií. Výměna.

MOFA uvedlo, že bude úzce spolupracovat s dalšími vládními resorty na posílení přátelství Tchaj-wanu s Českou republikou.

READ  Česká republika odmítá vydat vízum, indický lukostřelba byla nucena odstoupit z kvalifikace tokijských paralympijských hráčů | Více sportovních zpráv

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *