Ministr hospodářství jedná s náměstkem japonského ministra zahraničí o obchodních a ekonomických vztazích

Gruzínský ministr hospodářství Levan Davitašvili a náměstek japonského ministra zahraničí Honda Taro ve středu jednali o bilaterálních obchodních vztazích mezi Gruzií a Japonskem a spolupráci obou zemí v oblasti energetiky, komunikací, dopravy a dalších.

Davitašvili řekl, že Gruzie se pro japonské společnosti stává „zajímavější“ jako tranzitní země pro spojení s Evropou, a poznamenal „velký potenciál“ pro japonské investice v Gruzii.

Uvedl také, že na schůzce byly identifikovány „zajímavé směry“ spolupráce v oblasti energetiky a komunikací a zavázal se v této otázce spolupracovat s konkrétními japonskými společnostmi.

Hospodářské vztahy mezi Gruzií a Japonskem se neustále rozvíjejí [and] „Loni byla podepsána dohoda, která posílí ochranu investic a vzájemné uznávání a také povzbudí investice z obou stran,“ řekl Davitašvili.

Gruzínský ministr zdůraznil význam „vyšší liberalizace“ obchodních vztahů pro zvýšení objemu obchodu mezi oběma zeměmi a poznamenal, že Japonsko uznalo „příznivé investiční klima“ vytvořené gruzínskou vládou v posledních letech.

READ  Švýcarská společnost zakládá saúdskou divizi zaměřenou na odvětví stavby lodí

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.