Česká republika zvyšuje podporu vzdělávání a výzkumu v celé Evropě – Brněnský deník

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO) minulý týden oficiálně převzala novou roli, nyní podporuje a propaguje české vzdělávací a výzkumné instituce z pohledu mezinárodní spolupráce. Fotografický kredit: Sídlo CZELO Brusel / DZS.

Český zástupce, 4. října (BD) – Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO) byla otevřena v Bruselu v roce 2005, ale nyní je začleněna do Českého národního institutu pro vzdělávání a výzkum (DZS). Od minulého týdne se kancelář CZELO nyní zaměřuje na podporu mezinárodní spolupráce nejen v oblasti výzkumu a vývoje, ale také ve vzdělávání.

Kancelář se sídlem v Bruselu má několik kroků od evropských společností, aby mohla kancelář snadno sdílet své výsledky napříč svými provozními oblastmi. Přestože je kancelář v provozu od začátku roku 2021, ještě nebyla oficiálně spuštěna. Nové obchody a kanceláře byly veřejně otevřeny minulý týden v Praze slavnostním zahájením.

Zahajovacího dne se zúčastnili čeští zástupci evropských institucí a zástupci českého vzdělávacího systému. Doprovázeli ho ministr školství Robert Blaga a ředitelka DZS Dana Petrová.

CZELO v pražském paláci v Bruselu, slavnostně zahájeno ministrem školství, mládeže a tělovýchovy – Robertem Blagou. Kredit: CZELO.

„Společně se skupinou CZELO je naším posláním umožnit českým vzdělávacím a výzkumným institucím dosáhnout většího zapojení do projektů evropské komunity.

Primární úlohou kanceláře je poskytovat informace a rady veřejným a soukromým českým výzkumným institucím a organizovat workshopy, semináře, konference a další mezinárodní konference v Bruselu.

“Naše integrace do evropského vzdělávacího prostoru je nezbytná k posílení mezinárodní konkurenceschopnosti české ekonomiky a prosperity české komunity. Nepochybujeme, že role CZELO k tomuto cíli přispěje,” dodala Petrova.


https://brnodaily.com/2021/10/04/news/politics/czech-republic-increases-support-for-education-and-research-at-the-european-level/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/10/czelo-CREDIT-DZS-1024×667.jpeghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/10/czelo-CREDIT-DZS-150×98.jpegGeorgia MauraČeská republika / světPolitikaČeská republika, NovinkyČeská styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO) minulý týden oficiálně převzala novou roli, nyní podporuje a propaguje české vzdělávací a výzkumné instituce z pohledu mezinárodní spolupráce. Fotografický kredit: Sídlo CZELO Brusel / DZS. Česká republika, 4. října (PT) – Česká …

READ  Belgie vyřadí Portugalsko a končí české holandské sny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *