Jak se Wordle z virální senzace stal součástí New York Times

Za méně než šest měsíců, Slovo Přesunul jsem se od dárku k virový pocit, která má být oficiální součástí portfolia New York Times.

„Na Wordle je hezké, jak jednoduché a atraktivní je počítačové rozhraní,“ řekl Will Shortz, editor křížovky New York Times. Řekl, že omezení hráčů na šest tipů za den a přidělení na řešení jedné hádanky denně přidává do procesu řešení vzrušení. „Je to skvělá hádanka a její hraní netrvá dlouho, díky čemuž je ideální pro naši dobu, kdy lidé mají krátkou dobu pozornosti.“

Josh Wardle, softwarový inženýr v Brooklynu, vytvořil hru jako dárek pro svého partnera. Pro veřejnost byla vydána v říjnu a během několika měsíců se stala populární. Devadesát lidí hrálo hru 1. listopadu řekl pan Wardle. Po téměř dvou měsících si ji zahrálo 300 000 lidí.

Aby lidé mohli hrát hru, musí uhodnout předem určenou Pětipísmenné slovo V šesti pokusech. Žlutá a zelená políčka označují, že hráč Wordle uhodl správné písmeno nebo správné písmeno a pozici dohromady.

Rozruch kolem hry lze připsat bodovací síti bez spoilerů, která hráčům umožňuje sdílet svá vítězství ve Wordle prostřednictvím sociálních sítí, skupinových chatů a dalších.

„Pokud jste jako já, pravděpodobně se každé ráno probouzíte a myslíte na Wordle a užíváte si ty vzácné okamžiky objevování, překvapení a úspěchů,“ řekl Jonathan Knight, generální ředitel New York Times Games. „Hra dokázala to, co jen málokomu – zaujala naši kolektivní představivost a sblížila nás všechny. Nemůžeme být nadšeni, že jsme novým domovem a hrdými správci této kouzelné hry, a je nám ctí pomoci přivést Kreativita pana Wardlea od analytiků v nadcházejících měsících ještě více.

„Vždy na mě udělal dojem přístup The Times ke kvalitě jejich her a respekt, se kterým zacházejí se svými hráči,“ řekl pan Wardle. „Jejich hodnoty jsou v těchto záležitostech v souladu s mými a jsem šťastný, že budou správci hry v budoucnu.“

READ  Poslechněte si zrychlení Mustang Dark Horse 2024

Když se hra přesune do New York Times, Wordle bude moci hrát noví i stávající hráči a nebudou provedeny žádné změny v tom, jak se hraje.

Wordle byl získán za nezveřejněnou cenu v nízkých sedmi číslicích.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *