Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle odhadů poklesla

Poslední páteční čísla Českého statistického úřadu (ČSÚ) v Praze ukázala, že výkon české ekonomiky se ve třetím čtvrtletí snížil méně, než se původně očekávalo.

Hrubý domácí produkt se ve třetím čtvrtletí postupně propadl o 0,2 procenta a ve druhém čtvrtletí zvrátil expanzi o 0,4 procenta.

Číslo za zářijové čtvrtletí bylo revidováno směrem dolů z 0,4% poklesu původně hlášeného 1. listopadu. Výdaje domácností na konečnou spotřebu se snížily o 3,2 %, což přispělo ke čtvrtletnímu poklesu domácí poptávky.

Výdaje vládního sektoru se snížily o 0,8 % a tvorba hrubého fixního kapitálu se snížila o 0,3 %.

Na druhou stranu zahraniční poptávka měla ve 3. čtvrtletí pozitivní vliv.

Vývoz vzrostl o 4,7 %, zatímco dovoz rostl pomaleji o 2,7 %. Meziroční růst HDP ve třetím čtvrtletí zvolnil na 1,7 % z revidovaných 3,6 % v předchozím čtvrtletí. V rychlé zprávě bylo tempo růstu za třetí čtvrtletí 1,6 %.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.