Japonský premiér otřásá kabinetem, když vzrůstá hněv kvůli vazbám na Církev sjednocení

  • Podpora voličů klesla kvůli stranickým vazbám na církev
  • Otřes přišel dříve, než analytici očekávali
  • Církev hájí své právo účastnit se politiky
  • Kishida si vybral pouze ministry, kteří by „zkontrolovali“ vztahy se skupinou

Tokio (Reuters) – Japonský premiér Fumio Kishida ve středu obměnil svůj kabinet, když zápasil s rostoucím hněvem veřejnosti kvůli dlouhodobým vazbám jeho strany na Církev sjednocení, které narušily jeho popularitu.

Tato záležitost se zhoršila v obrovskou odpovědnost Kishidy, který na tiskové konferenci řekl, že nemá žádné vazby na církev a že organizace – kterou kritici nazývají kultem – neovlivňuje politiku vládnoucí LDP.

Rekonstrukce kabinetu přišla dříve, než analytici očekávali, a zdůraznila, jak se vazby zákonodárců na církev staly pro premiéra po necelém roce nástupu do úřadu zátěží. Tato změna se stala nejvýraznějším následkem zabití bývalého premiéra Shinzo Abeho minulý měsíc. Přečtěte si více

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Abeho podezřelý vrah uvedl, že jeho matka byla členkou Církve sjednocení, která zkrachovala tím, že jí darovala, a obvinila Abeho z propagace skupiny.

„Musíme respektovat svobodu vyznání, ale je normální, že tyto skupiny musí dodržovat zákony a jednat s nimi, pokud se od nich odchýlí,“ řekl Kishida.

„Pokud vím, nemám s církví žádné spojení,“ řekl.

I když se LDP snažila distancovat od Církve a vysoký úředník tento týden slíbil, že přeruší vazby, Církev hájila své právo účastnit se politiky a pořádala vzácnou tiskovou konferenci. Přečtěte si více

Kostel, který byl založen v Jižní Koreji v 50. letech 20. století a je známý svými hromadnými svatbami, byl kritizován za různé problémy, včetně toho, jak se získávají peníze.

READ  Říkalo se, že izraelská letadla bombardovala uvnitř Sýrie podruhé během několika dní

Někteří klíčoví členové kabinetu, jako ministři zahraničí a financí, si udrželi své funkce, ale mezi významnými odstraněnými ministry byl Abeho mladší bratr Nobuo Keshi, který byl ministrem obrany.

Kishida řekl, že si k řešení četných krizí vybral ministry se zkušenostmi, ale pouze ty, kteří souhlasili s „revizí“ svých vztahů se skupinou, aby obnovili důvěru veřejnosti.

Politici se podle něj při práci setkávají s mnoha lidmi, ale pokud jde o problematické skupiny, je třeba, aby přerušili vazby.

Japonská televizní stanice NHK v posledním průzkumu v pondělí uvedla, že podpora Kišidy klesla na 46 % z 59 % před pouhými třemi týdny, což je nejnižší hodnocení od doby, kdy se loni v říjnu stal premiérem.

Shigenobu Tamura, politický komentátor, který dříve pracoval pro stranu, řekl, že „kritika Církve sjednocení způsobila výrazný pokles podpory veřejnosti pro administrativu a zastavení tohoto poklesu bylo skvělým důvodem k zavedení přeskupení a klíčových stranických pozic“. LDP.

Tamura řekl, že sedm duchovních, kteří odhalili své vazby na církev, bylo obnoveno.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Další zprávy Elaine Lays, Yoshifumi Takemoto, Sakura Murakami, Tetsushi Kajimoto a Tim Kelly; Napsal Eileen Lies. Střih David Dolan a Clarence Fernandez

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.