Česká republika nebyla poražena v národech světa ve snaze dostat ji na další úroveň v ženském hokeji

Obsah článku

V oblasti ženského hokeje to v České republice šplhalo pomalu, nahoru.

Reklamní

Obsah článku

V roce 2015 byli Češi povýšeni do nejvyšší divize Mezinárodní federace ledního hokeje a od té doby skončili šestí – včetně roku 2019 – a poosmé na mistrovství světa.

Doufají, že tento týden budou pokračovat v pokroku v aréně Winsport v Calgary.

„Většina z nich je vzdělaná a spousta lidí pracuje v zemi, která neví, že ženský hokej existuje,“ vysvětlil Tomáš Pasina, hlavní trenér bývalé kanadské ženské hokejové ligy Calgary Inferno. Ostatní týmy. „Buďme tedy jedničkou a vyhrávejme mezinárodně, abychom mohli šířit, že existuje něco, čemu se říká ženský hokej. Jsou to moje priority.

Reklamní

Obsah článku

„Na druhé straně je vybrat nejlepší hráče a porozumět tomu, co je potřeba k mezinárodnímu vítězství, to je dovednost.“

V pondělí, tři zápasy ve skupině B mistrovství světa 2021, Češi porazili Japonsko 4: 0, aby zvedli svůj rekord na 3: 0.

Dominika Lasková otevřela skóre v první třetině, zatímco Nomi Newbarova a Alena Mills stavily počet power-play do středního rámce na 3: 0. Katarina Mirsova přidala ve třetí třetině čtvrtý gól. Clara Peslarova vydělala 24 úspor, aby získala shutout.

„Určitě je velká důvěra v to, co si tento tým z tohoto vítězství vzal,“ řekla Newbarova. „Tuto hru potřebujeme. Všichni jsme hráli lépe a vezmeme si vše s sebou do dalších her.“

READ  Novak Djokovič porazil v Dubaji českého mladíka Tomáše Macháka

Reklamní

Obsah článku

Na druhém svahu v pondělí Německo porazilo Dánsko 2-1 3-1 a propadlo 0-2. Za Němce skórovaly Julia Joan, Jules Schiffer a Theresa Wagner, za Dánsko Jospin Jakopson.

Kanadská útočníka Laura Staceyová vlevo je vnučkou krále Clancyho z hokejové síně slávy během Poháru čtyř národů 2018 v Saskatoonu.
Kanadská útočníka Laura Staceyová vlevo je vnučkou krále Clancyho z hokejové síně slávy během Poháru čtyř národů 2018 v Saskatoonu. Foto Liam Richards /Kanadský tlak

Ať žije král

Hokej Royalty je spojen s kanadskou průkopnicí Laurou Stacey, která na tomto mistrovství světa ještě neviděla akci. Je vnučkou hokejové síně slávy Kinga Clancyho a stále je vlivná.

„Bohužel jsem neměl tu čest se s ním setkat,“ řekl sedmadvacetiletý Stansey z Clancy, který během své šestnáctileté kariéry v National Hockey League ve 20. a 30. letech hrál za senátory Ottawy a Toronto Maple Leaf. . „Ale očividně je největší klíčovou postavou, pokud jde o příběhy, které slýcháme v naší rodině, tradice, které po sobě zanechal.

Reklamní

Obsah článku

„Život má stále velký obrázek, myslím, že ve všech těch malých příbězích, které slyším, je něco. Cítil, ale lidé kolem něj v jeho rodině a v jeho komunitě.

„Pokud mám nějaký způsob, jak se dotknout tohoto světa, je to pomoci druhým a vykouzlit úsměv na tváři ostatních.“

Aby vzdala poctu Clancymu, nosí Stacey č. 7.

„Když jsem poprvé slyšel o svém dědečkovi a začal jsem hrát hokej, přirozeně jsem si myslel, že je snadné nakreslit sedm,“ vysvětlil. „V životě jsem si nemohl nechat ujít sedm nebo málo, abych napsal svůj vlastní odkaz, ale na konci dne jsem se vrátil.“

READ  Podepsána japonsko-česká dohoda o leteckých službách

Reklamní

Obsah článku

Švýcar připraven

Švýcarsko dostalo v úterý těžkou práci, když se pokusilo získat první vítězství v zápase proti oblíbené Kanadě 2: 0.

Tým, který nevyšel ze svých dvou porážek, je vždy připraven vyzvednout si Canucks.

„Rozhodně,“ řekla Fever Fife Stainová. „Máme hlad. Určitě se vrátíme.“

„Vždy to byla výzva,“ přiznal hlavní trenér Colin M ல்ல ller. „O tom není pochyb. Když hrajeme na této úrovni, Kanadu, Spojené státy, Rusy … je pro nás těžké nabrat rychlost na sněhu. Jsou silní a rychlí, ale je to rychlost hlavy… „potřebujeme více času na rozhodování. Když hrajeme s Kanaďany, očekáváme, že se soutěž dostane tam, kde potřebujeme. Bude to těžké.“

IC čipy

První dny soutěže měly několik skvělých gólových show. Dva z nich jsou od švýcarské Miss, Andrea Brandley a Saskia Moore. Brentley čelil v pondělí 58 střelám ze Spojených států, když inkasoval pouze tři góly, a druhý den Maurer vynikal proti týmu Ruského olympijského výboru, zastavil 31 z 34 střel … ROC nelze po vítězství použít ruskou hymnu Klavírní koncert č. 1.

    Reklamní

Komentáře

Postmedia se zavazuje udržovat živé, ale civilní fórum pro diskusi a vybízí všechny čtenáře, aby se podělili o své názory na naše články. Než se komentáře objeví na webu, může trvat až hodinu. Žádáme vás, abyste své komentáře udržovali relevantní a respektující. Povolili jsme e -mailová upozornění – pokud obdržíte odpověď na váš komentář, dojde k aktualizaci vlákna komentáře, které sledujete, nebo pokud uživatel přidá komentář. Naše návštěva Pokyny pro komunitu Další informace a podrobnosti o tom, jak opravit informace E-mailem Nastavení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *