Mezinárodní semestr: akademici se setkávají s vášní pro cestování

Mezinárodní semestr: akademici se setkávají s vášní pro cestování

Cameron McCune ’23, dvouoborový obor časopis, zpravodajství, digitální žurnalistika a antropologie, stojí vedle nástěnné malby na náměstí Armory v centru Syrakus. Ať už prozkoumává Syrakusy nebo mezinárodní město, jako je Praha, rád poznává nová místa a jejich kultury.

Cameron McCune ’23 je vždy hra pro objevování – ať už podává zprávy o zasedání Smíšeného zastupitelstva města Syracuse kvůli úkolu v tiskové třídě, toulá se dublinskou knihovnou nebo vchází na všech 14 ostrovů, které tvoří Stockholm. Může být také vůbec prvním studentem Syracuse University, jehož výcvik zahrnoval vystoupení jako pomocný džbán. „Byla to divočina,“ říká, když vzpomíná na své výlety do mohyly minulé léto, když pracoval jako stážista pro sociální média a komunikaci s Portland Pickles z West Coast University.

Napsal Cameron McCune 23.

McCune je vášnivý čtenář, který rád prohlíží knihkupectví a hledá knihy související s městy, která navštěvuje.

Před začátkem v Syrakusách se McCune připojil ke své matce na 34denní pěší výlet na legendárním El Camino de Santiago Stezka, trekking částmi Francie a Španělska. Jako junior v Syrakusách strávil jarní semestr v zahraničí v Praze a sbíral další cestovatelské zkušenosti po Evropě. „Bylo dobré mít Prahu jako domovskou základnu, protože uprostřed Evropy je tak cool,“ říká. „Studium v ​​zahraničí je úžasný kulturní zážitek – vyvede vás z komfortní zóny jídlem, jazykem, lidmi a dokonce i sportem.“

Pro McCuna, cestování živilo jeho vášeň pro psaní a poznávání různých kultur. Považuje se za zvědavého člověka a psaní bylo vstupním bodem k poznávání jiných lidí a neznámých míst. „Miluji mluvit s lidmi o tom, co je zajímají,“ říká.

McCune vyrostl v San Ramon v Kalifornii a navštěvoval SI Newhouse School of Public Communications jako časopis, zprávy a digitální novinář. Jako druhák zkoumal spojení mezi svými kulturními zájmy a antropologií během semestru na Maxwell School of Citizenship and Public Affairs. „Vždy mě fascinovaly jiné kultury prostřednictvím cestování a čtení, ale nevěděl jsem, že na to existuje studie,“ říká. „Rozhodl jsem se absolvovat Úvod do kulturní antropologie z rozmaru. Kurz se mi líbil a v průběhu semestru jsem přidal antropologii jako druhý obor.“

READ  USA, Kanada a Česká republika vyhrávají mistrovství světa v hokeji žen | národní sport

Mým cílem bylo integrovat antropologii s žurnalistikou a najít způsob, jak využít oba tyto tituly ve své kariéře. Díky rozmanitosti kurzů, které jsem absolvoval, jsem získal více nápadů a zlepšil jsem své techniky.

Cameron McCune 23

Kromě kulturních průzkumů McCune miluje sport a má spisovatelský rodokmen. Jeho otec je bývalý hokejový spisovatel, který léta pokrýval NHL a San Jose Sharks. Byl povzbuzen, aby se přihlásil do Neuhausu, a jeho setkání s přítelem jeho otce – kamencem Neuhaus a autorem Timem Wendellem ’78 – se ukázalo jako vlivné, protože se podělil o poznatky o Neuhausově reputaci, síti absolventů a Orange sportech.

Budování zkušeností s psaním

McKeon byl prodán a od té doby se zúčastnil mnoha sportovních akcí v Loud House a oddával se příležitostem k psaní. Věnoval se softballu a ženskému fotbalu jako celovečerní scénárista Denní pomeranč Psal i pro další studentské publikace, včetně Časopis Jerk A News House. Článek o Camino Uznáno za kurz „Kultura psaní: Úvod do kreativní literatury faktu“, který vyučuje profesor Chris Vieks, a uznáno jako součást univerzitní série Nejlepší knihy literatury faktu pro studenty (jaro 2020), což je čest, která zahrnovala čtení virtuálnímu publiku. Během posledního ročníku stážoval v marketingovém oddělení univerzity a přispíval články na webové stránky a domovskou stránku univerzity. Připojil se také ke skupině studentských reportérů a fotografů na víkendovém výletu do Lake Placid, kde se zabývali sociálními médii a fotografováním na zimním zasedání v Empire State.

Osoba klouzající ve sněhu.

Biatlonový závodník dává palec nahoru po pádu do sněhu na zimních hrách Empire State 2023 v Lake Placid v New Yorku začátkem února. Foto Cameron McCune.

Pro své koučování v Portland Pickles psal McCune shrnutí her a příspěvky na sociální sítě. A když Pickles potřeboval nadhazovače na jeden zápas, McCune – levoruký středoškolský nadhazovač – přiměl generálního manažera, aby ho vyzkoušel. Udělal to – a McCune debutoval s Pickles. „Šel jsem na parkoviště a čekal, až na mě přijde řada,“ říká. „Tři roky jsem nehrál show a ani jsem se nepřipravoval a manažer mě tam dostal.“ Ve 2 1/3 směny trefil pět pálkařů a získal vzrušení publika, když čtvrtý úder zahnal celý tým do oblasti pizzy, která je pro fanoušky zdarma. O týdny později hodil čtyři homeruny pro Pickles‘ Rosebuds. „V létě jsem měl 11 stávek,“ říká. „Určitě to byl vrchol posledních tří let.“

READ  Ukrajina protestuje proti promítání ruských filmů na českém filmovém festivalu

Prozkoumejte kultury

Během svého semestru s partnerem Syracuse World Abroad CEA Prague, McCune stážoval v pražském Centru pro globální zapojení NYU, kde pomáhal vytvářet nová partnerství s dalšími univerzitami. Absolvoval kurz českého jazyka a lekce o sportu, jídle a pivovarnictví v zemi. Své cesty zdokumentoval také pro Picture This Post, web o cestování a kultuře, na který přispíval i filmovými a knižními recenzemi. „Fotil jsem všechny tyhle fotky ze svých cest a neměl jsem je kam dát kromě Instagramu,“ říká globální ambasador Syracuse Abroad. „Šel jsem za editorem a napadlo mě, že bychom mohli vytvořit novou sekci – nazvali jsme ji Pohlednice.“

Zatímco McCune rozšiřoval své psaní, nevzdal se své lásky ke sportu a užíval si zpravodajství o nekonvenčních příbězích, jako je ten v Drone Football. Oceňuje povzbuzení a vedení, které obdržel od fakulty v Neuhausu, a rád poslouchal hostující řečníky (včetně toho, že seděl ve třídě, která přivítala Wendela na přednášce pro hosty).

Úvodem do kulturní antropologie jsem se rozhodl z rozmaru. Kurz se mi líbil a v průběhu semestru jsem přidal antropologii jako druhý hlavní obor.

Cameron McCune 23

Také se věří, že jeho zkušenosti v Syrakusách mu pomohly rozvíjet se společensky a osobně. „Vyrostl jsem jako člověk,“ říká. „Sociální aspekt je velmi podceňován. To je také obrovská věc. Je spousta věcí, které musíte udělat, a já jsem z toho většinou vytěžil maximum.“

Po absolvování jde celý kruh a zpět do Camino Trénoval, aby vychoval další oddíl se svou matkou. Poté zaměří svou pozornost na hledání pracovních a vzdělávacích příležitostí. Nakonec se chce věnovat kariéře žurnalistiky s aspiracemi na práci pro publikace, jako je např národní geografie nebo Smithsonian. „Mým cílem bylo integrovat antropologii s žurnalistikou a najít způsob, jak využít oba tyto tituly ve své kariéře,“ říká. „Prostřednictvím různých lekcí, které jsem absolvoval, mám více nápadů a zlepšil jsem své techniky. Cítím, že jsem nejlepší spisovatel, jakého jsem kdy viděl.“

READ  Sport v televizi: sobota 22. května 2021

Tento příběh byl zveřejněn dne .

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *